У Румунії стартував I Кінофестиваль козацьких фільмів. Показ документальних, художніх та мультиплікаційних стрічок, зокрема таких як «Пропала грамота» (режисер Борис Івченко, сценарист Іван Драч, у головній ролі Іван Миколайчук), «Бойові мистецтва козаків», серіал «Як козаки…» відомого художника-мультиплікатора Володимира Дахна пройде в селах Караорман, Катерлез, Дунавець, Крішан та інших, де проживають нащадки задунайських козаків, які оселилися в цих місцях після зруйнування Запорозької Січі військами імператриці Катерини II, повідомляє телефоном з Румунії голова секретаріату Товариства зв’язків з українцями за межами України Алла Кендзера. У перший день фестивалю, який розпочав свою роботу у селі Финтина Маре, глядачі переглянули документальний фільм «Задунайські козаки». Стрічку, зняту в цих місцях, презентував режисер, лауреат Шевченківської премії Валентин Сперкач. На перегляд він запросив і її героїв – мешканців цього та інших сіл, які не забувають історії предків і далеко від прадідівської землі бережуть українську мову та звичаї.

 

На знімках:

 

учасники I Кінофестивалю козацьких фільмів у Румунії

 

Теплі зустрічі чекали членів оргкомітету фестивалю – заслуженого діяча культури України Володимира Гонського, лауреата міжнародних конкурсів бандуристку Світлана Ніканорову та інших в Старій Кілії, де проживає майже тисяча українців, і в селі Телиця. Тут хлібом-сіллю та народними піснями фестиваль зустрічала відома виконавиця українських пісень Марія Кузьменко і 90-річний музикант Степан Геба.

 

У рамках фестивалю, повідомляє Алла Кендзера, проходять і майстер-класи з гри на бандурі. Напередодні фестивалю Товариства «Україна-Світ» ініціювало збір коштів для придбання бандури для Школи молодого бандуриста в Румунії. До збору коштів долучилася Українська всесвітня координаційна рада, Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України, окремі жертводавці. Придбану за їхні пожертви бандуру передадуть учням Школи у місті Тулча.

 

Світлана ЧОРНА.

Фото надано Аллою КЕНДЗЕРОЮ.

 

Голос України