Захоплення сільськогосподарських земель стало справжнім лихом на Херсонщині. У прокуратурі підрахували, що загалом в області без договорів оренди та відповідних платежів до бюджету нинішнього року недобросовісні аграрії використали понад 1228 гектарів угідь, і суди вже ухвалили рішення про реалізацію врожаю з «піратських» посівів на території у 73,6 гектара. Але там, де правоохоронці не встигають виявити такі факти, діяти вже починають громадські активісти, яким урвався терпець. У селі Благодатному Скадовського району, приміром, саме вони виявили незаконний посів ячменю на 55 гектарах, призначених для учасників АТО. Біля них група небайдужих селян влаштувала «засідку», і до неї потрапили три комбайни, направлені на збирання цього ячменю.
З’ясувалося, що комбайни замовили двоє братів — місцеві підприємці, один з яких є депутатом районної ради. Ті пояснили ситуацію так: мовляв, навесні поле засіяли «помилково». Та надто вже багато таких помилок, через які до скарбничок громад не доходять десятки мільйонів гривень. Адже в аграрному краї такі платежі є важливим джерелом доходу: за даними Головного управління Держгеокадастру Херсонщини, в області укладено 132,6 тисячі договорів оренди земельних паїв, за якими до кінця року має надійти 661 мільйон гривень орендної плати. Натомість податківці кажуть, що повна легалізація «тіньового» використання земель додала б до згаданої суми ще понад двісті мільйонів гривень.
Херсонська область.
211

Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Жителі Херсонщини отримують офтальмологічну допомогу від мобільної команди лікарів 344
-
2На Житомирщині відбувся Форум «Лісові ресурси: сучасні виклики та перспективи» 98
-
3Верховна Рада України ухвалила закон щодо єдиних підходів в оплаті праці державних службовців 75
-
4Прийняли Постанову про утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України у сферах культури, охорони культурної спадщини, туризму, фізичної культури і спорту 73
-
5Форум «Лісові ресурси»: деревообробники і лісівники погодили план дій для збільшення пропозиції деревини 70