На Чернігівщині 12 об’єднаних територіальних громад, в яких налічується 120 тисяч населення, чекають на призначення місцевих виборів.
За словами Ірини Кудрик, керівника Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернігівській області, реєстрація громади, підготовка першого засідання сесії, формування структури виконавчих комітетів та підбір кадрів, підготовка положень про діяльність відділів комітету — це найменший перелік формальних процедур, які необхідно пройти після проведення перших місцевих виборів. Далі — бюджетне планування, перехід на прямі міжбюджетні відносини, підготовка стратегії розвитку території громади, втілення конкретних проектів... Для запуску всіх цих процедур необхідно провести перші місцеві вибори — обрати голову ради та депутатів.
«До об’єднання я пояснював людям, навіщо це їм потрібно, тепер доводиться пояснювати, чого чекаємо, чому не проводимо вибори, чому далі не рухаємося, — пояснює ситуацію селищний голова Срібного Олег Куделя. — Це непросто. Людям нецікаво, що ЦВК, яка далеко в Києві, не приймає рішення. Людям цікаво, коли відновимо дороги, створимо робочі місця. Вони цього чекають 26 років. І пішли шляхом реформи, щоб надолужити ці втрачені роки. Чому ЦВК не чує цих людей, мені незрозуміло».
Чернігівська область.
Політика
76
76
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Мешканці громад тепер можуть впливати на перерозподіл місцевих бюджетів, а депутати зобовʼязані звітувати перед ними 53
-
28 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка 52
-
3Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 8 січня 2025 року 46
-
4Верховна Рада у 2024 році прийняла 10 Законів за поданням Комітету з питань правової політики 43
-
5На фронті загинув військовий, музичний редактор компанії Starlight Media Антон Вовк 41