На Чернігівщині 12 об’єднаних територіальних громад, в яких налічується 120 тисяч населення, чекають на призначення місцевих виборів.
За словами Ірини Кудрик, керівника Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернігівській області, реєстрація громади, підготовка першого засідання сесії, формування структури виконавчих комітетів та підбір кадрів, підготовка положень про діяльність відділів комітету — це найменший перелік формальних процедур, які необхідно пройти після проведення перших місцевих виборів. Далі — бюджетне планування, перехід на прямі міжбюджетні відносини, підготовка стратегії розвитку території громади, втілення конкретних проектів... Для запуску всіх цих процедур необхідно провести перші місцеві вибори — обрати голову ради та депутатів.
«До об’єднання я пояснював людям, навіщо це їм потрібно, тепер доводиться пояснювати, чого чекаємо, чому не проводимо вибори, чому далі не рухаємося, — пояснює ситуацію селищний голова Срібного Олег Куделя. — Це непросто. Людям нецікаво, що ЦВК, яка далеко в Києві, не приймає рішення. Людям цікаво, коли відновимо дороги, створимо робочі місця. Вони цього чекають 26 років. І пішли шляхом реформи, щоб надолужити ці втрачені роки. Чому ЦВК не чує цих людей, мені незрозуміло».
Чернігівська область.
Політика
75
75
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
123 листопада вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які стали жертвами Голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років 119
-
2Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору і штучних голодів 82
-
3Щодо цифровізації виконавчого провадження 66
-
4Законопроєкт щодо пріоритетного права деяким категоріям ВПО на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна рекомендовано прийняти в цілому 63
-
5Щодо особливостей складання кваліфікаційного іспиту 60