У Києві відбулася зустріч представників структурних підрозділів Верховної Ради та міжнародних донорських організацій. Учасники заходу шукали шляхи налагодження комунікації для більшої ефективності роботи українського парламенту. Проходив він за підтримки програми USAІD РАДА і зібрав представників секретаріатів парламентських комітетів, управлінь апарату Верховної Ради, а також представників громадянського суспільства.
Директор програми USAІD РАДА Ігор Когут розповів про підготовку аналітичних доповідей у форматі Shadow Rероrts (тіньових звітів), які є частиною проекту. «Ми намагалися зрозуміти, як це робиться в інших країнах, хто замовляє такі аналітичні доповіді — депутати, політики чи експерти і для чого це потрібно», — пояснив він. Дуже часто замовниками виступають парламентські комітети, яким це потрібно для виконання своїх контрольних функцій. «Це дає можливість різнобічного аналізу, — каже фахівець. — Такі звіти готуються представниками громадських експертних установ за домовленістю».
Представник громадського об’єднання «Лабораторія законодавчих ініціатив» Тетяна Чернуха представила тіньовий звіт «Реформа державної служби України: Реалізація профільного закону 2016—2017 років», який підготовлено з метою підтримки здійснення контрольної функції Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
Звіт присвячено оцінці прогресу в проведенні ключових реформ у сфері державної служби, визначених новою редакцією відповідного закону, ухваленого 10 грудня 2015 року і діючого з травня 2016-го. У звіті досліджуються питання забезпечення політичної нейтральності державної служби, підвищення професійного рівня державних службовців, забезпечення адекватного рівня оплати праці й оцінки ефективності службової діяльності. У публікації простежується прогрес у здійсненні відповідних заходів державної політики в період між травнем 2016 року та травнем 2017 року, а також містяться окремі пропозиції для здійснення подальших кроків у цій сфері.
Проекти нормативно-правових актів у сфері державної служби, а також суміжні чинні закони, такі як закон про Кабінет Міністрів, про центральні органи виконавчої влади, законодавство про місцеві органи державної влади та органи місцевого самоврядування в публікації не аналізувалися. Проте, за словами доповідача, комплексне та якісне реформування системи державної служби неможливе без узгоджених змін до згаданих вище законів та іншого відповідного законодавства.
Експерт із гендерних питань програми USAІD РАДА Олена Суслова презентувала посібник «Аналіз державної політики та нормативно-правових актів на відповідність принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Вона зазначила, що в ньому розглядаються теоретичні та практичні засади аналізу державної політики на відповідність принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Під час підготовки посібника проаналізовано понад три тисячі законопроектів та інших нормативно-правових актів. 

Інформаційне управління 
апарату Верховної Ради України.