На Луганщині процес працевлаштування безробітних значно ускладнюється через існуючий дисбаланс на ринку праці між попитом на робочу силу та пропозицією.
Луганщина лише наполовину виконала свою програму зі створення нових робочих місць: із запланованих у минулому році 4723 фактично відкрито 2722 робочі місця. Найбільшу їх кількість створено у Лисичанську — 1001, Сєверодонецьку — 538 і Старобільському районі — 460, а найменшу — у прифронтових Станично-Луганському та Попаснянському районах.
У полі зору соціальної служби, звісно, перебувають тимчасово переміщені особи з окупованих територій і районів проведення АТО. З початку дії Постанови Кабінету Міністрів України № 509, тобто з жовтня 2014 року, до 31 грудня 2016 року у Луганську обласну службу зайнятості звернулося 4015 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а працевлаштовано 1 458, у тому числі 63 переселенців отримали одноразову допомогу для організації власного бізнесу. Також протягом минулого року 330 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, отримали послуги обласної служби зайнятості з працевлаштування, профорієнтації, перенавчання і допомоги у відкритті власної справи. Працевлаштовано 94 особи цієї категорії, 15 з них отримали разову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 35 колишніх військовослужбовців, 18 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості. Всім учасникам АТО надані профорієнтаційні послуги, спрямовані на їх соціальну адаптацію і вибір цивільної професії.
Велику допомогу області в працевлаштуванні безробітних надають міжнародні організації. Зокрема, в рамках Програми розвитку ООН триває реалізація проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні». У липні 2016 року стартувала чергова благодійна програма з підтримки підприємництва, яка сприяє створенню робочих місць. Із 346 зареєстрованих заявок оціночним комітетом було відібрано 63 проекти для фінансування бізнес-ідей. Триває також тісна співпраця з міжнародною благодійною організацією «Mercy Corps». У рамках реалізації проекту з міжнародної технічної допомоги для ВПО і осіб, які постраждали під час бойових дій на сході України, в Луганській області відпрацьовано 2200 анкет за програмою малих грантів, при цьому донором відібрано і профінансовано 800 заявок бенефіціарів. З листопада 2016 року триває чергова програма малих грантів під самозайнятість. Комплексну програму з підтримки ВПО і осіб, які постраждали від конфлікту на сході України, що потребують допомоги для відновлення або розширення власного бізнесу, проводила і «Датська рада у справах біженців». Загальна кількість зібраних заявок — 1500, із яких майже 1000 бізнес-планів було профінансовано. Крім того, в минулому році здійснювалося співробітництво служби зайнятості зі Всеукраїнським об’єднанням «Українські рубежі» — представником Міжнародної організації з міграції. Проект передбачав надання необхідного обладнання для старту самозайнятості. Було відібрано та забезпечено понад сто заявок для ведення підприємницької діяльності.
У поточному році область налаштована збільшити кількість нових робочих місць і працює над зниженням існуючого дисбалансу на ринку праці між попитом на робочу силу та пропозицією.
Луганська область.
66
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Комітет з питань інтеграції України до ЄС: Польща розпочала головування в Раді ЄС 83
-
2Комітет з питань бюджету інформує про основні підсумки роботи за 2024 рік 67
-
3Оголошується набір до Молодіжної ради при Голові українського Парламенту 66
-
4Тижневі освітянські та наукові новини від Комітету з питань освіти, науки та інновацій 61
-
5Найбільш важливі закони у гуманітарній та інформаційній сфері прийняті Верховною Радою ІХ скликання 54