У співавторстві з колегами зареєструвала 15 законодавчих ініціатив: 13 законопроектів (з яких чотири прийнято) і дві постанови (обидві прийняті).
— № 6045 Постанова про вшанування Героїв України та інформування громадян України про подвиги українських військових, 1857-VІІІ (від 21.02.2017);
— № 6517 Постанова про Звернення до Європейського парламенту щодо запровадження додаткових торговельних преференцій ЄС товарам, походженням з України, 2106-VІІІ (від 26.05.2017);
— № 6068 Проект закону про внесення зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заходів забезпечення вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, 1854-VІІІ (від 09.02.2017);
— № 5491 «Про Український культурний фонд», 1976-VІІІ (від 23.03.2017);
— № 6470 Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України), 2091-VІІІ (від 08.06.2017);
— № 6548 Проект закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей від 06.06.2017, яким передбачено особливості прийому на навчання до вищих навчальних закладів, розташованих на території Донецької та Луганської областей.
З повним переліком моїх законопроектів можна ознайомитися на веб-порталі Верховної Ради України.
Також мною було подано 15 запитів до різних органів влади, більшість з них стосувалися питань Донбасу, захисту прав військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, захисту суверенітету і територіальної цілісності України.
З лютого на адресу мого секретаріату надійшло і було розглянуто 334 звернення.
У рідних Черкасах вже п’ять років працює моя громадська приймальня за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 170. З почату року було опрацьовано звернення від 459 осіб, здебільшого мешканців Черкаської області.
З початку року взяла участь більш як у 80 міжнародних зустрічах і заходах з представниками урядів та парламентів зарубіжних країн, міжнародних організацій та дипломатичних місій.
Брала активну участь у роботі нашої делегації в ПАРЄ. На всіх зустрічах порушувала питання щодо звільнення заручників, відповідальності РФ за війну на Донбасі та окупацію Криму, ситуацію на Донбасі — безпекову, гуманітарну, екологічну.
Як Співголова Міжпарламентської ради Україна — НАТО, взяла участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна — НАТО в Києві, ПА НАТО в Тбілісі, інших заходах, спрямованих на активізацію діалогу України з Альянсом.
Як представник підгрупи з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську, з лютого взяла участь у 14 засіданнях гуманітарної підгрупи ТКГ.
Відверто кажучи, Мінський процес протягом останнього півріччя перебував у тупиковій ситуації. Безрезультатність зустрічей просто вбивала і виснажувала. Проте ми не маємо права зірвати Мінські переговори власноруч, про що мріє Москва. Санкції проти Російської Федерації прив’язані до виконання нею Мінських домовленостей. Отже, якими б важкими та іноді безперспективними не були ці переговори, маємо продовжувати працювати, аби зупинити РФ і зупинити війну.
Єдине, чого вдалося досягти — регулярної передачі листів нашим заручникам в ОРДО від їх родин, кілька разів МКЧХ передали в тюрми посилки (на жаль, особистої зустрічі ще не було). Найголовніше — ОРДЛО підтвердили утримання 71 українця і вперше надали списки утримуваних у місцях несвободи. Боремося за звільнення українців з тюрем на території ОРДЛО та Російської Федерації.
У парламенті працює неформальна депутатська група «Мінська платформа», яка стала важливим майданчиком для обміну інформацією і пошуку шляхів мирного врегулювання війни на Донбасі.
Цього року особливої уваги було приділено темі екології на Донбасі. За моєю ініціативою було проведено кілька виїзних засідань на Донбасі й міжвідомчих нарад в уряді. Нам вдалося покращити моніторинг екологічної ситуації на Донбасі, частково вирішити проблеми кількох екологічно небезпечних підприємств, розташованих поблизу лінії зіткнення, зокрема, Бахмутського Аграрного союзу.
Сподіваюся, найближчим часом розпочнеться будівництво моста в Станиці Луганській, ми опікуємося цим проектом, який підтримує МКЧХ.
Разом з Марією Іоновою та Іриною Луценко підтримуємо зв’язок з кількома військовими частинами, надаємо їм особисту допомогу.
За звітний період у зону АТО було передано тепловізори, продукти, книжки, предмети особистої гігієни, біноклі, телевізори, комп’ютери і техніку для оснащення КПВВ, автомобіль швидкої допомоги, оснащений сучасною медичною технікою, автомобілі для потреб армії. Також під час робочих візитів військовим госпіталям було передано певне медичне обладнання та медикаменти. Дякуємо меценатам і спонсорам, які допомогли нам зібрати і передати ці важливі для армії речі.
Окрім того, задля допомоги місцевому населенню та військовослужбовцям було організовано доставку тестерів для зв’язківців, залізного скотчу для саперів, перфораторів для пробивання бійниць, акумуляторів для дизель-генераторів, принтерів, навушників. Загалом за підтримки меценатів була надана допомога в зону АТО на сотні тисяч гривень.
Разом з Марією Іоновою організували кілька дуже важливих візитів наших європейських колег на Донбас.
З лютого по липень мала дев’ять відряджень на Донбас. Лише за червень цього року чотири рази відвідала зону АТО, Авдіївку, Маріуполь, Широкине.
Як член МФО «Рівні можливості», разом з колегами О. Кондратюк, С. Войцеховською, І. Луценко, М. Іоновою, О. Бабак працюємо над питаннями гендерної рівності та захисту прав жінок.
Опікуюся звільненими заручниками та сім’ями незаконно утримуваних в ОРДЛО та в РФ громадян України. По мірі можливостей, допомагаю їм у вирішенні соціальних питань. Щомісяця зустрічаюся з родинами заручників, інформую про хід переговорів в Мінську, надаю консультативну допомогу.
Протягом 12 років, з 2005 року, частину своєї заробітної плати щомісяця перераховую онкологічному відділенню НДСЛ «Охматдит».
Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.
Фото Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.