Самостійний вихід на зовнішні ринки для приватних підприємств української «оборонки» фактично закритий. Всі контракти з продажу ОВТ за межі країни повинні проходити через державних експортерів, які входять до складу ДК «Укроборонпром».
Ці посередники закладають в контракти певний відсоток комісії за свої послуги, що підвищує ціну продукції й робить її неконкурентною на міжнародному ринку, констатували на прес-конференції у Києві представники Асоціації виробників озброєння та військової техніки України.
«Держава має зняти цю монополію і виконувати лише контролюючу функцію, а не бути посередником», — вважає президент асоціації Вадим Кодачигов. Він заявив, що Асоціація виробників ОВТ України виступає за лібералізацію умов здійснення військового експорту та імпорту і вже підготувала пакет законодавчих ініціатив з цього приводу.
Нині Україна посідає 11-те місце серед світових експортерів зброї. Торік обсяг виконання нашою країною експортних контрактів (за інформацією з відкритих джерел) становив 528 млн. доларів.
В асоціації кажуть: реальні можливості підприємств вітчизняного ОПК дозволять збільшити щорічний експорт продукції до 2—2,5 млрд. доларів та вивести Україну в топ-5 світових експортерів виробів військового призначення.
День
193
193
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1USAID передала систему крапельного зрошення на деокуповані фермерські господарства 72
-
2Про продовження строку дії воєнного стану в Україні 70
-
3Громади Львівщини цьогоріч впроваджуватимуть заходи із використанням відновлюваних джерел енергії 59
-
4Щодо відновлення платоспроможності окремих державних підприємств у сфері енергетики, що перебувають у критичному стані 49
-
5«Світ Ковіньки – це світ добра»: до 125-річчя письменника-гумориста з Полтавщини 48