Про особистий прийом громадян головами комітетів Верховної Ради України, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

Відповідно до графіка особистого прийому громадян головами комітетів Верховної Ради України, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання в приймальні Верховної Ради України відбулися, як і було заплановано, 36 особистих прийомів громадян.

З них особисто приймали громадян 11 очільників парламентських комітетів і депутатських фракцій у Верховній Раді України, якими прийнято 221 відвідувача.Ще 16 прийомів проведено першими заступниками, заступниками голів парламентських комітетів, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, до яких звернулися 143 відвідувача.
Решта дев’ять прийомів громадян проведені членами комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України народними депутатами України, які прийняли 288 відвідувачів.
Усього на особистих прийомах побували 652 відвідувачі, від яких отримано 737 звернень, з яких 630 — письмових та 107 — усних.
Переважна більшість громадян, які відвідали особисті прийоми у Верховній Раді України, — мешканці м. Києва (376 осіб, або 57,6 відсотка від загальної кількості відвідувачів) та Київської області (69 осіб, або 10,5 відсотка).
Серед загальної кількості пропозицій, заяв і скарг громадян, поданих головам комітетів Верховної Ради України, головам депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, переважають звернення від соціально вразливих верств населення: пенсіонерів (472 звернення, або 64 відсотки від загальної кількості звернень) та безробітних (66 звернень, або 9 відсотків). З їх числа переважали звернення інвалідів І—ІІІ груп — 163, ветеранів праці — 103, інвалідів війни — 67, дітей війни — 34, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і осіб, котрі постраждали від Чорнобильської катастрофи, — 30, матерів-героїнь, членів багатодітних родин та одиноких матерів — 23.
Усього під час роботи шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання на особистих прийомах голів парламентських комітетів, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України відвідувачами порушено 877 питань. Як і впродовж останніх років, найбільш актуальною групою питань, порушених у зверненнях громадян до народних депутатів України, є питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян — 277, або 31,6 відсотка від загальної кількості питань, порушених під час особистих прийомів. У переважній більшості звернень громадяни скаржилися на дії працівників правоохоронних органів, незаконні методи ведення слідства, тяганину зі слідством, нарікали на тяганину з невиконанням судових рішень, висловлювали невдоволення діяльністю органів юстиції та нотаріату.
На другому місці за актуальністю серед питань, порушених відвідувачами приймальні Верховної Ради України в своїх зверненнях, є питання соціального захисту. Всього до голів комітетів Верховної Ради України, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час особистих прийомів подано 177 звернень із цієї тематики, або 20,3 відсотка від загальної кількості питань. Майже половину звернень даного спрямування становили прохання відвідувачів про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем.
На особистих прийомах голів комітетів Верховної Ради України, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України значне місце продовжують займати звернення, в яких порушуються питання фінансової, податкової та митної політики — 74, або 8,3 відсотка від їх загальної кількості. Серед них найактуальнішими залишаються питання діяльності державних і комерційних банків, інших фінансових установ, забезпечення прав вкладників — 36, або 49 відсотків від загальної кількості питань з цієї тематики.
Як свідчить тематичний аналіз пропозицій, заяв і скарг громадян до голів парламентських комітетів, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, поданих на особистому прийомі у приймальні Верховної Ради України, актуальними для відвідувачів залишаються звернення з питань житлової політики — 65, або 7,4 відсотка від загальної кількості питань; аграрної політики і земельних відносин — 41 звернення, або 4,7 відсотка; охорони здоров’я — 40 звернень, або 4,6 відсотка; діяльності органів місцевого самоврядування — 34, або 3,9 відсотка; праці та заробітної плати — 28, або 3,2 відсотка; комунального господарства, — 24, або 2,7 відсотка; економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної та регіональної політики, будівництва та підприємництва — 23, або 2,6 відсотка; відгуки щодо діяльності Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України — 17, або 1,9 відсотка; з питань освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, діяльності центральних органів виконавчої влади —  12, або 1,4 відсотка від загальної кількості питань, порушених на особистих прийомах.
Усі письмові звернення громадян, отримані під час особистих прийомів, розглядалися і опрацьовувалися у секретаріатах парламентських комітетів, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, надсилалися до компетентних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, правоохоронних і судових органів.
Із загальної кількості звернень, поданих відвідувачами під час особистих прийомів голів комітетів Верховної Ради України, голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, станом на 6 липня 2017 року отримано 508 відповідей про результати розгляду звернень. Із них 177 звернень, або 24 відсотки, вирішено позитивно; на 119, або 16 відсотків, дано роз’яснення; 167, або 23 відсотки, переадресовано за належністю до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних і судових органів; на 39, або 5 відсотків, отримано проміжні відповіді; 229 пропозицій, заяв та скарг, або 31 відсоток, продовжують перебувати на контролі.

Відділ з питань звернень громадян
Апарату Верховної Ради України.