Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 5-й тур.
11 серпня. «Динамо» (Київ) — «Зірка» (Кропивницький). 3:0. Голи: Мбокані, 48, Ярмоленко, 76 (п), 79.
«Динамо»: Коваль, Кендзьора, Хачеріді (Гармаш, 46), Кадар, Морозюк, Сидорчук, Буяльський, Ярмоленко, Циганков (Шепелєв, 77), Гонсалес, Мбокані (Кравець, 81). Тренер — Олександр Хацкевич.
«Зірка»: Паст, Фатєєв, Ковальов, Пепе, Цюпа (Оганесян, 64), Дришлюк (Кастельс, 84), Драченко, Полегенько, Загальський, Чичиков (Прядун, 60), Есола. Тренер — Роман Монарьов.
Рефері — Романов (Дніпро).
Київ. НСК «Олімпійський». 7 461 глядач. 32 градуси.

***

12 серпня. «Сталь» — «Ворскла». 0:1. Київ. «Оболонь-Арена». 1 250 глядачів. 36 градусів. Рефері — Дердо (Чорноморськ). Гол: Даллку, 90+1.
«Верес» — «Зоря». 0:1. Львів. «Арена-Львів». 1 847 глядачів. 32 градуси. Рефері — Кривоносов (Київ). Гол: Калитвинцев, 76.
«Олександрія» — «Шахтар». 1:2. Голи: Банада, 37, Фред, 41, Феррейра, 60.
«Олександрія»: Паньків, Чеботаєв (Каленчук, 87), Гітченко, Бондаренко, Бацула, Банада, Запорожан, Старенький (Полярус, 64), Грицук, Цуріков, Сітало (Пономар, 64). Тренер — Володимир Шаран.
«Шахтар»: П’ятов, Срна, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Фред, Марлос (Петряк, 84), Коваленко (Патрік, 76), Бернард (Азаведо, 90+3), Феррейра. Тренер — Паулу Фонсека.
Рефері — Арановський (Київ).
Олександрія. КСК «Ніка». 3 816 глядачів. 33 градуси.

***

13 серпня. «Маріуполь» — «Карпати» (Львів). 3:0. Маріуполь. Стадіон «Іллічівець». 9 120 глядачів. 34 градуси. Рефері — Бойко (Київська область). Голи: Чурко, 10, 18, Болбат, 90+3.
«Олімпік» — «Чорноморець». 1:0. Київ. Стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 800 глядачів. 32 градуси. Рефері — Можаровський (Львів). Гол: Моха, 47.

***

Як відомо, в четвер «Динамо» і «Олександрія» проведуть перші матчі раунду плей-оф Ліги Європи. Кияни на острові Мадейра гратимуть із португальським клубом «Марітіму» (Фуншал). А підопічні Шарана у місті Борисові (Білорусь) поміряються силами з місцевим БАТЕ.
Тому поговоримо про цю пару і про те, як вона провела останні репетиції перед майбутніми серйозними іспитами.

***

Перший тайм у Києві пройшов за повної переваги господарів, котрі назбирали пишний букет гострих моментів. Але не скористалися жодним. І після перерви «Зірка» оборонялася великими силами, інколи намагалася контратакувати. Однак «динамівці», як кажуть, думали про своє, збільшили темп і швидко забили перший м’яч. Знову майстерність продемонстрував Мбокані, котрий ефектно виконав фірмовий удар головою.
А потім двічі відзначився Ярмоленко. Спочатку він реалізував пенальті, призначений за порушення проти Гонсалеса. В другому епізоді капітан «Динамо» красиво і влучно пробив головою.
Після зустрічі журналісти запитали Олександра Хацкевича, чому був відсутній навіть у запасі Віда і яка причина заміни Хачеріді.
— Щодо Віди, то, по-перше, надали йому відпочинок. По-друге, він перебуває у стадії переговорів з клубом, який зробив йому пропозицію. Тепер рішення за Домагоєм... А Хачеріді попросив заміну, бо наприкінці першого тайму травмував ногу, — пояснив тренер...
Але вже наступного дня стало відомо, що травма оборонця виявилася незначною. Євгена навіть не відправляли на обстеження, і вже в неділю він тренувався в загальній групі.

***

Спершу «гірникам» довелося наздоганяти суперника. Олександрійці відкрили рахунок: головою влучно пробив Банада. Однак «Шахтар» швидко зрівняв рахунок, а потім вийшов уперед.
Слід сказати, що господарі добре налаштувалися на опір сильному супернику. Зрештою, вони мали шикарну нагоду зрівняти рахунок. На 81-й хвилині Банада знову бив головою, але влучив у нижню частину бокової стійки.
Останні хвилини господарі провели в атаках, намагаючись урятувати зустріч. Але зробити це їм не пощастило. Втім, у цієї історії є й позитивна сторона. «Олександрія» мала дуже корисний спаринг перед матчем із БАТЕ.