У Верховній Раді відбулась чергова зустріч учасників неформальної депутатської групи «Мінська платформа» з делегацією Республіки Хорватія на чолі з екс-міністром юстиції Республіки Хорватія, екс-заступником глави адміністрації Президента Республіки Хорватія Весною Скаре Озболт.

 

У центрі — екс-міністр юстиції Республіки Хорватія, екс-заступник глави адміністрації Президента Республіки Хорватія пані Весна Скаре Озболт.

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко (праворуч), заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова (ліворуч).

 

Фото Олександра КЛИМЕНКА.

Перший заступник глави парламенту Ірина Геращенко наголосила на важливості хорватського досвіду для України, зокрема в питаннях, що стосуються безпекового та гуманітарного блоку, реінтеграції та всебічного суспільного діалогу. Вона окреслила поточну ситуацію та наголосила, що на шляху до відновлення територіальної цілісності важливими завданнями є встановлення тривалого режиму тиші на Донбасі, демілітаризація окупованих територій, виведення іноземної зброї та техніки.


Політик зауважила, що вирішення конфлікту на Донбасі має відбуватися мирним шляхом, у політико-дипломатичний спосіб, але за умови посилення і модернізації української армії. «Важливо домогтися від Росії та її маріонеток виконання Мінських угод, — сказала вона. — Проте це надзвичайно складно зробити, враховуючи деструктивну позицію представників окупованих територій та Російської Федерації».


Ірина Геращенко поінформувала, що 23 серпня цього року в Мінську учасниками переговорів досягнуто домовленостей про встановлення режиму тиші — «шкільне перемир’я» та нагадала, що зазначену позицію напередодні підтвердили Президент України та учасники нормандського формату під час телефонної розмови. Однак уже 25 серпня представниками ОРДЛО порушено режим тиші. Це призвело до поранень українських військових і цивільного населення.


В. Озболт поінформувала про досвід Республіки Хорватія під час війни за незалежність і цілісність хорватської держави та відзначила важливість мирної реінтеграції. Зокрема, вона звернула увагу присутніх на проведену хорватською стороною демілітаризацію території, заснування поліцейських підрозділів на перехідний період, реалізацію пілот-проектів з повернення біженців, поступову реінтеграцію системи освіти, культури, охорони здоров’я, комунальної і транспортної інфраструктури.


Під час зустрічі хорватські колеги також поділились своїм досвідом щодо організації проведення в перехідний період місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях. Українська сторона дізналася також як діяв закон про прощення для учасників бойових дій. Усіх причетних до військових злочинів у Хорватії засуджено спеціальними судами, і до них не застосовувалася амністія.


Прес-служба апарату Верховної Ради України.