У рамках робочого візиту до Республіки Польща з метою участі у ХХVІІ міжнародному економічному форумі, що триває у м. Криниця Здруй, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч з Маршалком Сейму Польщі Мареком Кухцінським.

 

Маршалок Сейму Республіки Польша Марек Кухцінський і Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час конференції.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

На початку зустрічі Андрій Парубій розповів польському колезі про плани українського парламенту щодо ходу проведення реформ.


Зокрема, голова парламенту розповів, що напередодні його візиту Верховна Рада схвалила реформу освіти. «У нас багато планів та роботи. Але я переконаний, що парламент зможе ухвалити всі реформи, які ми запланували», — зазначив Андрій Парубій.


Голова Верховної Ради запропонував Маршалку Кухцінському спільно оглянути україно-польський кордон, аби запланувати будівництво нових прикордонних переходів. Андрій Парубій зазначив, що важливо, щоб обидві країни заклали у своїх бюджетах на 2018 рік кошти на будівництво чотирьох нових прикордонних переходів та модернізацію наявних.


Голова Верховної Ради України запропонував Маршалку Польського Сейму підписати спільну заяву щодо небезпеки, яку несе будівництво газопроводу «Північний потік-2». Проект тексту листа Андрій Парубій передав своєму польському колезі.


Проект цього листа було також обговорено головою парламенту з головою Сеймасу Литви Вікторасом Пранцкєтісом під час нещодавньої зустрічі у Києві та запропоновано його підписати.


Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський запросив Голову Верховної Ради України Андрія Парубія з візитом до Польщі у жовтні 2018 року для участі в урочистостях з нагоди святкування 550 років Сейму трьох народів Речі Посполитої.


У візиті також беруть участь народні депутати України Ольга Бєлькова, Микола Величкович, Ярослав Дубневич.


Україна захищає не лише свій, а і європейський простір


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у ході робочого візиту до Польщі взяв участь у Конференції «Європа Карпат» у м. Криниця Здруй. Вітаючи учасників форуму, глава українського парламенту наголосив, що для України європейський вектор — це важливий цивілізаційний вибір.


«Революція Гідності відбувалася під блакитно-жовтими прапорами України і Європейського Союзу, і хлопці йшли під ними на барикади та смерть», — зазначив він і додав: «Європейський вибір для України — це дуже філософська і концептуальна лінія, напрямок нашої зовнішньої політики».


За його словами, сьогодні Україна, як і раніше, «дає оптимізм, захищаючи кордони не тільки України, а й всього Європейського простору від наймогутнішої мілітарної сили на континенті — Російської Федерації, Російської імперії і водночас проводячи реформи — дуже складні, непрості, але фундаментальні».


А. Парубій повідомив, що 5 вересня Верховна Рада переважною більшістю підтримала освітню реформу.


Голова парламенту окреслив найголовніші виклики, які стоять перед Європою, перед Європейським Союзом.


Ключовим викликом А. Парубій назвав безпеку. «Безпека в сучасному світі — це щось набагато більш широке, аніж просто мілітарна. Україна відчула на собі, яким може бути вплив на державу — не тільки мілітарними засобами, а й іншими. Безпека — це і мілітарна, і інформаційна, і енергетична, а також і в багатьох інших сферах суспільного буття і державотворення», — підкреслив він і додав, що без вирішення питань безпеки буде важко обмірковувати і приймати рішення з будь-яких інших питань.


На переконання Голови Верховної Ради, російські танки і російські військові не зайшли б на територію України, якби всі разом дали адекватну відповідь на події в Грузії. Водночас він наголосив, що Європа змогла об’єднатися, зокрема, в питаннях санкцій — «це важливий позитив».


А. Парубій висловився за необхідність загальної скоординованої системи безпеки, яка має стосуватися всього європейського простору. У цьому контексті він зазначив, що «ключовий Альянс, який може забезпечити безпеку, — це НАТО», і нагадав, що Верховна Рада цієї весни ухвалила важливе рішення про пріоритет для України щодо вступу до НАТО». «Ми дуже розраховуємо, що всі наші партнери і в регіоні, і на всьому просторі Європи зроблять усе можливе, щоб цей стратегічний напрямок був реалізований», — наголосив глава парламенту.


Голова Верховної Ради повідомив, що підтримка НАТО в Україні за останні три роки зросла майже в чотири рази, і сьогодні більшість українців підтримують ідею вступу України до НАТО. Він висловився за створення єдиної інформаційної позиції європейського континенту — «це має бути адекватною відповіддю на інформаційну безпеку, бо інформаційна війна, яка системно ведеться Путіним, ведеться не тільки проти України, а й проти Європи, і у великій мірі спрямована на розкол Європи і кризу в Європі».


Торкаючись питання енергетичної безпеки, А. Парубій наголосив, що «Північний потік-2 — це є спосіб впливу Російської Федерації на Україну, спосіб тиску на розкол Європи». На його переконання, необхідно зайняти одну уніфіковану позицію проти реалізації подібних енергетичних проектів, «бо енергетична безпека і енергетичний тиск — це один із ефективних важелів, який РФ традиційно використовувала для тиску і на Україну, і на ЄС».


Підсумовуючи, голова українського парламенту зазначив, що «безпека і адекватна спільна системна відповідь на питання безпеки є ключовим завданням, яке сьогодні стоїть перед усім Європейським Союзом».


Прес-служба апарату Верховної Ради України.