«На шляху впровадження реформ та відновлення територіальної цілісності нашої держави Франція залишається надійним стратегічним партнером України», — сказала Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко (на знімку ліворуч) під час зустрічі з представниками офіційної делегації Сенату Франції.

 

 

Під час зустрічі з представниками офіційної делегації Сенату Франції Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко подякувала французьким колегам за вагому підтримку, що надається нашій державі.


Перший заступник глави парламенту зазначила, що новообраний Президент Франції Еммануель Макрон займає активну позицію в рамках роботи «нормандського формату», що є надзвичайно важливим для України.


«Для нас дуже важливо, що в рамках «нормандського формату» Еммануель Макрон приділяє велику увагу безпековому та гуманітарному блоку Мінських домовленостей», — наголосила І. Геращенко.


І. Геращенко поінформувала, що на сьогодні на тимчасово окупованих територіях Донбасу незаконно утримують 144 заручників, серед яких цивільні та військові особи.


«У рамках роботи гуманітарної підгрупи ми готові передати 309 осіб, щоб звільнити 87 українців, місце утримання яких підтверджено», — зауважила вона.


Під час зустрічі також було обговорено безпекову ситуацію на сході України. І. Геращенко подякувала французьким колегам за їхнє рішення здійснити робочий візит на Донбас та поінформувала, що після досягнутих домовленостей про перемир’я інтенсивність обстрілів на Донбасі значно знизилася, водночас, за її словами, представники ОРДЛО продовжують систематично порушувати режим тиші.


Перший заступник Голови Верховної Ради України зауважила, що для врегулювання ситуації на Донбасі вкрай важливе розгортання миротворчої місії ООН.


«Україна тривалий час наголошує на необхідності розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, але для досягнення конкретних цілей місія має бути розташована на всій не контрольованій Україною частині території Донбасу, включно з відповідною ділянкою україно-російського державного кордону», — наголосила І. Геращенко.


Під час зустрічі також було обговорено ситуацію з порушенням прав людини в тимчасово окупованому Криму. І. Геращенко поінформувала французьких колег, що Російська Федерація застосовує політику репресій до місцевих жителів на півострові.


І. Геращенко наголосила, що на півострові регулярно проводять обшуки, після чого місцевим жителям з проукраїнською позицією інкримінують справи за надуманими обвинуваченнями. Так, політик поінформувала про українського громадського активіста Володимира Балуха, якого незаконно утримують за його проукраїнську позицію.


Окрім того, І. Геращенко звернула увагу французьких колег на зухвале рішення окупаційної влади Криму щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого засудили до 8 років ув’язнення за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.


І. Геращенко подякувала французьким колегам за збереження санкцій проти Росії та наголосила на необхідності посилення санкційного тиску. «Оскільки Москва не демонструє жодного реального прогресу ні на сході України, ні в Криму, питання подальшого тиску на Росію, зокрема шляхом розширення існуючих і запровадження нових санкцій, продовжує залишатись актуальним», — зазначила вона.


Особливу увагу на зустрічі було приділено питанням ключових реформ, що стоять на порядку денному українського парламенту.


Перший заступник Голови Верховної Ради України поінформувала представників офіційної делегації Сенату Франції, що 5 вересня цього року парламент України ухвалив Закон «Про освіту» (№3491-д), що започатковує реформу у сфері освіти. І. Геращенко зауважила, що парламент має також продовжити працювати задля реалізації реформ і в інших сферах.


«Ми розраховуємо, що на цій сесії ми дамо старт пенсійній реформі та реформам в освітній та медичній сферах», — сказала вона.


Також перший заступник глави парламенту поінформувала, що Україна продовжує докладати чимало зусиль для впровадження судової реформи та децентралізації.


«Ці реформи залишаються пріоритетними для України, і ми високо цінуємо підтримку Франції. Ми зацікавлені в продовженні діалогу з цих питань, в яких Франція відіграє активну роль», — зазначила І. Геращенко.


Своєю чергою представники офіційної делегації Сенату Франції зауважили, що Франція залишається надійним партнером для України та продовжуватиме надавати підтримку нашій державі.


Голова групи дружби Франція—Україна Сенату Франції Ерве Морей (на знімку праворуч) та віце-президент Групи дружби Франція—Україна Сенату Франції Жан-Ів Лєконт повідомили, що Франція й надалі підтримуватиме територіальну цілісність і суверенітет України, та засудили одноосібні візити французьких сенаторів, що незаконно відвідували тимчасово окупований Крим.


Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України.
Фото Олександра КЛИМЕНКА.