9. «Зірка» 2 3 6 8 — 16 9
10. «Сталь» 2 2 7 8 — 18 8
11. «Карпати» 1 5 5 7 — 22 8
12. «Чорноморець» 1 3 7 5 — 19 6

30 вересня. «Олімпік» — «Маріуполь». 3:2. Київ. Стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 350 глядачів. Рефері — Абдула (Харків). Голи: Кравченко, 57, Біленький, 77, Богданов, 84 (п) — Борячук, 72, Кольцов, 74 (п). Вилучено Вакуленка («Маріуполь», 49, два попередження), Очігаву («Олімпік», 68, два попередження).
«Олександрія» — «Зірка». 0:0. Олександрія. КСК «Ніка». 1 810 глядачів. Рефері — Бондаренко (Одеса).
1 жовтня. «Чорноморець» — «Ворскла». 0:3. Одеса. «Чорноморець».
4 562 глядачі. Рефері — Труханов (Харків). Голи: Кулач, 32, Кадимян, 74, Коломоєць, 80.
«Верес» — «Сталь». 1:1. Львів. «Арена Львів». 780 глядачів. Рефері — Дмитро Кутаков (Київська область). Голи: Адамюк, 88 — Кузик, 41.
«Шахтар» — «Карпати». 2:0. Харків. ОСК «Металіст». 10 480 глядачів. Рефері — Дердо (Чорноморськ). Гол: Феррейра, 7, Федецький, 56 (автогол).
«Зоря» — «Динамо». 4:4. Запоріжжя. «Славутич-Арена». 8 253 глядачі. Рефері — Козик (Мукачево). Голи: Харатін, 56 (п), Юрі, 75, Сілас, 80, Опанасенко, 87 — Мбокані, 14, Буяльський, 33, Мораес, 45+1, Гармаш, 82.

***

Прісний перший тайм протистояння команд із донецького регіону розчарував, але ми побачили гостру, мов мексиканська страва з перчиком, другу половину поєдинку. Два пенальті, два вилучення, калейдоскопічна зміна рахунку — таким яскравим було донецьке дербі, яке завершилося звитягою «олімпійців».

***

Зустріч між переможцями матчів другого туру групового раунду Ліги Європи очікувалася з неабияким інтересом. Усі сподівалися на гостре протистояння з перших хвилин. Тим паче, що «Зоря» вважається традиційно незручним суперником для динамівців. І мало хто міг передбачити, що команди підуть на перерву за рахунку 3:0 на користь киян. Але сталося саме так.
Господарі, немає сумніву, планували дати бій «Динамо». Але столичні футболісти в першому таймі грали особливо упевнено і з великим бажанням. Мбокані забив швидкий гол. І, користуючись боксерською термінологією, збив дихання опонентам. До речі, всі м’ячі кияни провели ефектно. Мбокані пробив з льоту, нахиливши корпус, Буяльський — у падінні головою на випередження, коли Лунін парирував «постріл» Циганкова. Мораес, на якому висів оборонець луганчан, влучив у шпарину між боковою стійкою і воротарем.
Отака перевага явно розслабила киян. Луганчани це відчули й одразу почали активніше атакувати позиції гостей. Перший м’яч вони забили з пенальті (щоправда, досить сумнівного). І не припинили вести атакувальні дії. За що були винагороджені — ще один м’яч майстерно, зігравши індивідуально, забив активний Юрі. А потім «Зоря» скористалася штрафним і зрівняла рахунок!
Утім, метаморфози на цьому не закінчилися. Штрафний виконав Морозюк, котрий тільки вийшов на заміну, а Гармаш відмінно зіграв на добивання. «Динамо» знову попереду — 4:3. Але «Зоря» здаватися не збиралася й Опанасенко, вискочивши із засідки на ударну позицію, зробив рахунок 4:4.

***

Після зустрічі тренер «Зорі» Юрій Вернидуб не приховував радості. А от наставник динамівців Олександр Хацкевич був налаштований критично щодо підопічних:
— Закінчувати перше коло з відставанням від «Шахтаря» на чотири очки — то вже великий гандикап. Напевно, всім сподобався такий футбол, коли забивається багато м’ячів, але не мені. Ті помилки, яких припустилися гравці, котрі виступають у національних збірних своїх країн, не мають права їх робити. Після першого пропущеного м’яча з’явилася якась невпевненість. Усі наші гравці досвідчені, тому повинні були взяти гру під контроль і довести справу до логічного завершення...