Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся з Президентом Мальти Марі-Луіз Колейро Прека (на знімку). Під час зустрічі глава парламенту подякував Президенту Мальти за «дуже тверду позицію» щодо захисту українського суверенітету і територіальної цілісності.

 


Учасники зустрічі обговорили низку питань щодо розвитку взаємодії обох країн, зокрема, на рівні парламентів та міжнародних організацій, до яких вони входять. Голова Верховної Ради передав запрошення Спікеру Мальтійського парламенту відвідати Україну з офіційним візитом.


А. Парубій підкреслив, що українська сторона виступає за поглиблення політичного діалогу та практичної економічної співпраці між Україною і Мальтою. Він також висловив зацікавленість у створенні парламентської групи дружби для активізації міжпарламентських відносин. «Розраховую на пожвавлення наших зв’язків, і ваш приїзд стане тому символом», — додав Голова Верховної Ради.


А. Парубій висловив сподівання на підтримку Мальти в ухваленні нового плану дій Ради Європи для України на період 2018-2020 рр. За його словами, цей документ має стати важливим інструментом сприяння виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


Глава парламенту зазначив, що для нашої держави важливою є підтримка і продовження санкцій проти Російської Федерації до повного виконання Мінських домовленостей. «Україна переживає складні часи. Путін несе загрозу своїми діями не лише Україні, а й усьому вільному світу, — сказав він. — Українські воїни захищають увесь вільний світ, і нам треба мати твердих і надійних партнерів».


Своєю чергою, пані Марі Прека подякувала за сердечний прийом і вітання. «Парламент — це найбільш демократична інституція, і важливо перебувати тут», — сказала вона і запевнила, що Мальта виступає за мир і демократію, діалог і верховенство права, підтримує територіальну цілісність України.


Вона також висловила задоволення, що розглядаються нові проекти, нові напрямки співпраці. «Здійснення економічних проектів є взаємовигідним і для нас, і для України. Вважаємо, що наші чудові відносини мають бути переведені у дружбу між нашими народами, а те, що ми будуємо, — буде на користь нашим народам, — підкреслила вона. — Парламенти у цій справі відіграють значну роль. Маємо і надалі розбудовувати відносини між нашими парламентами для сталих відносин і дружби, прокладати нові зв’язки». За її словами, постійні взаємозбагачуючі контакти сприятимуть добробуту та посиленню відчуття гідності людей. 


Голова Верховної Ради підкреслив, що Україна, незважаючи на ведення бойових дій проти агресора, будує нову економіку. «Тому я бачу великий потенціал у наших відносинах, — сказав він і підкреслив. — Парламент є центром, що вибудовує реформи. Нам доводиться опановувати різні напрямки, і ми робимо це успішно».


А. Парубій закликав вкладати більше інвестицій в економіку України, запевнивши: «Бізнесові кола повинні знати, що вони матимуть надійних партнерів у нашому парламенті». «Обіцяю, що буду опікуватись тим, аби в економічній сфері розвивались гармонійні відносини», — сказав він і додав, що ділові кола розглядають низку важливих проектів, серед яких пряме авіаційне сполучення та уникнення подвійного оподаткування.


За словами Голови Верховної Ради, досвід міжпарламентських відносин свідчить, що така взаємодія впливає і допомагає співпраці і бізнесу. Він повідомив, що Україна «дуже культивує такі відносини з Польщею, країнами Балтії та Грузією». «Міжпарламентські відносини сприяють економічному зростанню», — підкреслив А. Парубій та запросив «побачити Україну і полюбити її». Водночас глава парламенту попросив розглянути питання щодо відновлення історичної пам’яті, а саме про визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом проти українського народу.


За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України. 
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.