«Сьогодні важливо поєднати зусилля громадських організацій задля захисту прав українців на тимчасово окупованих територіях України та допомоги постраждалому населенню на Донбасі». На цьому наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час зустрічі з директором громадської організації «Німецько-російський обмін» (DRA) Штефаном Мелле, а також із представниками інших громадських організацій.
Під час зустрічі обговорювалось широке коло питань щодо безпекової та гуманітарної ситуації на Донбасі. Ірина Геращенко, зокрема, наголосила, що одним із ключових безпекових викликів залишаються міни, нерозірвані снаряди та залишки вибухових пристроїв, якими практично всіяна територія Донбасу.
Особливої уваги на зустрічі було приділено гуманітарній ситуації на Донбасі. За словами представника Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, нині представники ОРДЛО продовжують незаконно утримувати в неволі 152 громадянина України.
«Ми готові до компромісу у питанні звільнення заручників та пропонуємо віддати понад 300 осіб задля звільнення понад 80 громадян України, підтверджених ОРДЛО», — повідомила І. Геращенко, водночас додавши, що 402 особи вважаються зниклими безвісти на Донбасі.
«У рамках гуманітарної підгрупи Трьохсторонньої контактної групи (ТКГ) ми запропонували створити механізм за участі представників України, Росії та експертів Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Але зазначена ініціатива не знаходить підтримки зі сторони Російської Федерації», — зауважила Перший заступник Голови Верховної Ради.
Також політик звернула увагу, що робота міжнародних гуманітарних місій, таких як ООН, МКЧХ та ОБСЄ блокується представниками ОРДЛО та Російською Федерацією.
Своєю чергою, директор DRA Штефан Мелле, координатор проекту «Діалог за взаєморозуміння та право: Європейські НУО разом за подолання конфлікту на Донбасі» Юлія Ернер та директор «Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива», координатор проекту «Діалог за взаєморозуміння та право: Європейські НУО разом за подолання конфлікту на Донбасі» в Україні Валерій Новиков подякували за актуальну інформацію, надану напередодні їх робочого візиту на схід України.
Представники громадських організацій поінформували, що в рамках Європейської громадянської платформи CivilMPlus вони мають намір найближчим часом зустрітись із місцевими неурядовими організаціями на Донбасі задля акумулювання ініціатив, спрямованих на подолання негативних гуманітарних наслідків ситуації на сході України.
ФАКТ
Для запровадження нового механізму виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів при Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони розробляється новий законопроект у цій сфері.
За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.