Понад сімсот кілограмів молоді риби випустили в озеро Люцимер, що в містечку Шацьк. Акцію здійснено в рамках реалізації Регіональної екологічної програми «Екологія 2016—2020». Кошти на придбання малька було виділено з обласного бюджету, до співфінансування долучилися також Шацька об’єднана територіальна громада та любителі-рибалки.
Така подія в жовтні відбувається тут уже вдруге. На початку місяця в озеро було випущено 307 кілограмів малька коропа. Загалом до кінця року до водойм району відповідно до програми заплановано випустити майже дві тонни риби різних видів.
До речі, озеро Люцимер карстового походження. Його площа — 430 гектарів, максимальна глибина — 11,2 метра. Ветеран-рибалка Лев Цібербаун (на жаль, уже покійний), батько якого на початку ХХ століття був бригадиром рибалок у Шацьку, пригадував, що в роки Першої світової за один улов витягли тут сітями понад сто центнерів відбірного ляща. В останні десятиріччя запаси риби в Люцимері значно скоротилися.
207
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Верховна Рада України продовжила строк дії воєнного стану в Україні 103
-
2Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства 84
-
3Верховна Рада України продовжила строк проведення загальної мобілізації 82
-
4Про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр» 67
-
5Нову сучасну кухню облаштували у Чернівецькому обласному перинатальному центрі 59