Голова Верховної Ради України Андрій ПАРУБІЙ під час зустрічі подякував Спеціальному представнику Держдепартаменту США у питаннях України Курту Волкеру за «дуже важливий внесок у підтримку суверенітету України і її територіальної цілісності». «Для нас дуже важлива трансатлантична єдність і підтримка України по обидва боки океану. Для нас дуже важлива ваша особиста позиція і той факт, що ви побували на сході України та на власні очі побачили наслідки російської агресії», — наголосив він.


Учасники зустрічі обговорили ряд питань щодо ситуації на сході України, можливість та аспекти застосування сил миротворчого контингенту ООН та здійснення заходів миротворчої місії, питання законодавчого забезпечення реформ в Україні.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій і  Спеціальний представник Держдепартаменту США у питаннях України Курт Волкер.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

А. Парубій зазначив, що в останній період російська агресія на сході країни тільки зростає. Він повідомив, що за останні два місяці загинули десять українців і понад сімдесят військовослужбовців поранено, з початку року — 162 загиблих. «Росія продовжує нарощувати мілітарний потенціал на кордоні з Україною і продовжує будувати військову базу в Богучарах Воронезької області, у Валуйках Білгородської області, — додав він. — У нас є всі підстави говорити, що Путін продовжує проводити агресивну політику і не планує змінювати свою позицію».


Голова Верховної Ради заявив, що для України дуже важлива позиція США щодо продовження і посилення санкцій проти Російської Федерації, позитивно відзначивши, що пакет санкцій зачепив і енергетичний сектор.
А. Парубій підкреслив, що Україна і країни Центральної і Східної Європи виступають категорично проти будівництва Північного потоку-2: «Наша позиція цілковито солідарна — ми готуємо листи до Європарламенту і до США, в яких вимагаємо припинити участь у будівництві та зупинити Північний потік-2».


Голова Верховної Ради нагадав про важливість для України отримати летальне оборонне озброєння: «Для України дуже велике значення полягає не у військово-технічному плані, а як ознака єдності у боротьбі проти агресії і проти порушення світового порядку».


Своєю чергою, Курт Волкер наголосив, що радий співпрацювати у питаннях щодо відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Він також висловив співчуття щодо смертей українських солдатів та підкреслив, що в Україні наявний «не заморожений конфлікт, а йде гаряча стадія війни, на якій щотижнево гинуть люди». Спецпредставник Держдепартаменту зазначив, що в Україні відбувається «не міжетнічний чи внутрішній конфлікт, а наявне російське вторгнення і окупація», і що необхідно шукати шляхи вирішення цього конфлікту — «важливо, щоб Росія визнала, що її зусилля зазнали великих втрат і поразки».


За його словами, Україна є більш уніфікованою зараз, ніж будь-коли за часів незалежності, більш орієнтованою на Захід і на успіх, і у якійсь мірі це є наслідком нападу Росії.


К. Волкер заявив, що Росія починає розуміти, що «напад на Україну має зворотні наслідки, що ціна, яку вони платять за агресію, не буде змінюватись: санкції не відмінять, міжнародна підтримка не зміниться, репутація не покращиться, російсько-американські та російсько-європейські відносини зазнають втрат від цієї ситуації, фінансові затрати також не зменшаться».


Позитивно відзначаючи роботу Верховної Ради щодо ухвалення багатьох реформаторських законопроектів, Спецпредставник зазначив, що «залишається багато роботи, але вже зроблені хороші кроки», він також відзначив і ухвалення Закону «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», який, на його переконання, застосовуватиметься, коли Росія поверне територію.
Голова Верховної Ради зазначив, що справді вважає цю осінь успішною, і підкреслив, що будь-яка реформа в країні не може пройти без рішень парламенту. «Парламент у багатьох питаннях бере на себе лідерство. Велика наша перевага ще й полягає у тому, що неймовірно гарні і системні відносини з урядом. Адже нам доводиться в умовах агресії проводити реформи майже у всіх сферах суспільного життя, — сказав А. Парубій. — Важливо не помилитись, щоб вони були співставні, щоб вони не суперечили одна одній».


Голова парламенту нагадав, що за півтора місяця були ухвалені масштабні освітня, пенсійна, медична реформи, проведено судову реформу. «В Європі є критики, що все йде не так і не так швидко, як би хотілось, але нехай назвуть хоч одну іншу країну у світі, яка б у такий короткий час здійснила реформу в суспільному управлінні», — зауважив він, нагадавши також і про ухвалення законів, «менших за масштабам, але не меншої ваги — про електронні довірчі послуги — дуже важливий і прогресивний антикорупційний закон, про кібербезпеку тощо». «Вважаю, що парламент працює системно, злагоджено і долає найбільші виклики», — сказав глава парламенту.


Голова Верховної Ради зазначив, що мета Путіна — не вплив на деякі регіони Донецької чи Луганської областей, а вплив на всю Україну, водночас той факт, що добровольці з Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської та інших областей воюють проти російської агресії, — це вже є його поразка.


К. Волкер, відзначаючи важливі зміни у різних галузях економіки, підкреслив, що необхідно підсилювати ці процеси: покращувати бізнес-клімат, залучати зовнішні інвестиції, залучати іноземний капітал, створювати нові робочі місця і боротися з корупцією.


На переконання К. Волкера, здійснення контролю безпеки на кордоні з Росією та по лінії зіткнення, відведення важкого озброєння у сховища та дотримання режиму тиші стало би кроком уперед. Водночас, він побажав робити Україну сильною і стабільною.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.


***


У п’ятницю також відбулися закриті переговори Спецпредставника Держдепартаменту США у питаннях України Курта Волкера із главою нашої держави Петром Порошенком. За інформацією прес-служби українського лідера, сторони скоординували подальші кроки щодо зміцнення міжнародної присутності на Донбасі, як у рамках зусиль у Нормандському форматі, так і на міжнародних майданчиках, передусім у Раді Безпеки ООН. Співрозмовники обговорили безпекову ситуацію в регіоні й відзначили принципову важливість забезпечення належного виконання Мінських домовленостей. Під час обміну думок щодо звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських тюрмах, Волкеру було передано відповідне звернення членів сімей заручників та висловлено надію на його ефективну підтримку, передусім у контактах з російською стороною, з метою їх якнайшвидшого звільнення та повернення додому.