З нагоди відзначення 100-річчя дипломатичної служби України, а також Дня працівника дипломатичної служби України, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко привітала працівників дипломатичних відомств України.

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко (праворуч) і міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час урочистостей.

Фото прес-служби апарату Верховної Ради України.

Ірина Геращенко наголосила, що сьогодні українська дипломатія не лише ефективно захищає законні права та інтереси українців за кордоном, а й виступає надійним дипломатичним фронтом, який обстоює позиції відновлення територіальної цілісності нашої держави на міжнародній арені.

Перший заступник глави парламенту подякувала Надзвичайним та Повноважним Послам України, які працюють на благо України за кордоном та при міжнародних організаціях.

«Формування санкційної політики проти Росії та солідарний і єдиний трансатлантичний фронт підтримки України був сформований саме за активної роботи українських дипломатів», — відзначила І. Геращенко.
Український політик висловила особливу подяку Олександру Моцику та Руслану Демченку, які сьогодні задіяні у роботі представників України у підгрупах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України. А також подякувала за вагому роботу, яка проводиться українськими дипломатами задля звільнення громадян України, що незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях України в Криму, на Донбасі та в Російській Федерації.

«Сьогодні від успіху українських дипломатів залежить ситуація на фронті. Українських дипломатів можна без перебільшення назвати справжніми бойовими побратимами українських військовослужбовців, які боронять нашу державу від агресії Росії на Донбасі», — повідомила І. Геращенко.

«Вірю, що спільними зусиллями ми зможемо повернути тимчасово окупований Крим та Донбас і звільнимо всіх заручників та політв’язнів, що утримуються на окупованих територіях України та в Росії», — наголосила І. Геращенко.

А на НСК «Олімпійський» відбулися урочистості за участі Президента України Петра Порошенка. Вітаючи українських дипломатів, Глава держави наголосив, що сьогодні, як і сто років тому, Україна продовжує свою боротьбу за свободу.

«Як і сто років тому, наша сьогоднішня боротьба точиться за нашу європейськість. Як і сто років тому, багато хто у світі не виніс уроків з минулого і продовжує небезпечні маневри навколо граблів з написом «загравання з Росією» та «умиротворення агресора». Як і сто років тому, перед Україною ніхто не розстеляє червону килимову доріжку з написом «євроінтеграція», — зазначив Президент України Петро Порошенко. — Нашу з вами свободу і європейськість нам з вами зараз доводиться виборювати».

«Місія українського дипломата — показати не лише українську ідею, але й силу українського духу, незламного перед найстрашнішим випробуванням — незламного крізь всю історію українського державотворення», — підкреслив Президент України П. Порошенко.

Глава держави назвав яскравим прикладом — важливу та переконливу перемогу нашої дипломатії над російським агресором в Нью-Йорку, де днями Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій Росія визнається державою-окупантом в Криму.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відзначив активну співпрацю Міністерства закордонних справ України та Міністерства оборони України та акцентував увагу на необхідності продовження цього активного діалогу, адже саме від копіткої роботи цих державних органів залежить життя військовослужбовців та цивільних громадян України.

Окрім того, на урочистостях мала нагоду привітати українських дипломатів міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд. «Ми стоїмо разом з Україною, солідарні з Україною не тільки тому, що ми любимо Україну, а й тому, що ми розуміємо, що те, що

Росія зробила проти України, небезпечно для цілого світу, для всього світового порядку. Тому це питання для нас залишається ключовим», — заявила Х. Фріланд. Міністр висловила сподівання на продовження двостороннього діалогу між Україною та Канадою у 2018 році, коли Канада головуватиме у «Великій сімці (G7)».

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко відзначила, що задля посилення «дипломатичного фронту України» варто долати гендерні стереотипи, які, на жаль, досі існують в Україні. «Ми пишаємося роботою українських дипломатів, але все-таки серед загальної кількості керівників дипломатичних відомств України лише шестеро жінок. Це не відповідає потенціалу українок», — зауважила І. Геращенко.

Під час урочистостей заступник глави адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв вручив дипломатам державні нагороди, присвоєні «за значний особистий внесок у реалізацію євроінтеграційних прагнень України, зміцнення міжнародного авторитету держави, багаторічну плідну дипломатичну діяльність та високий професіоналізм».

Президент України Петро Порошенко та генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Ігор Смілянський погасили поштову марку, присвячену 100-річчю дипломатичної служби України.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.