Артур ГЕРАСИМОВ, фракція «Блок Петра Порошенка»:
— Перед Верховною Радою стоять амбітні плани з розвитку та зміцнення нашої країни. Маємо два головні виклики — посилення обороноздатності України та економічне зростання. Впродовж цієї сесії особливу увагу парламент повинен приділяти питанням національної безпеки та оборони, бо боротьба за відновлення територіальної цілісності не припиняється ні на хвилину. І кожен із присутніх повинен пам’ятати про це...
Минулий рік показав потенціал до економічного зростання та розвитку. Наша фракція переконана: необхідно продовжувати стимулювання розвитку підприємництва, залучення інвестицій та створення нових робочих місць. Зокрема, наголошую на ініціативах Президента щодо створення служби фінансової безпеки та запровадження податку на виведений капітал. Але розвиток економіки нерозривно пов’язаний із подоланням корупції. Тож маємо розблокувати роботу комітетів над законопроектами Президента щодо створення Антикорупційного суду № 7440 та № 7441.
Максим БУРБАК, фракція «Народний фронт»:
— «Народний фронт» зареєстрував проект постанови про звернення Верховної Ради до міжнародного співтовариства у зв’язку з незаконною підготовкою виборів президента Росії на тимчасово окупованій частині території України — Автономній Республіці Крим та Севастополі.
Процес підготовки виборів та утвердження окупаційного режиму в Криму і на Донбасі супроводжується систематичним масштабним порушенням прав місцевого цивільного населення, репресіями, вбивствами, тортурами. Цинізм путінських вбивств добре відстежується на даті, яку вони вибрали для голосування, щоб підкреслити свій реваншистський та агресивний настрій — 18 березня — четверта річниця анексії Криму. Ми повинні заявити про підготовку протизаконного голосування в окупованому Криму так, як зробили це під час так званих виборів у Держдуму... Сьогодні Верховна Рада має звернутися до всього світу з вимогою запобігти так званим виборам Путіна на українській території. Крим і Донбас — офіційно визнані окупованими територіями! І ми закликаємо парламент якнайшвидше проголосувати за цю постанову.
Єгор СОБОЛЄВ, фракція «Об’єднання «Самопоміч»:
— Які завдання парламенту стоять перед усіма нами? По-перше, потрібно віддати борги, те, що було обіцяно, те, заради чого люди стоять під парламентом — закон про Антикорупційний суд, нові правила виборів, обмеження депутатської недоторканності та процедуру імпічменту Президента. Маємо поставити всіх перед законом, зробити закон над будь-яким посадовцем. Це важливе завдання, без якого не буде довіри людей до багатьох інших наших рішень. По-друге, потрібно дати свободу бізнесу. Думаю, багато людей зауважили, що Україна в одному з досліджень визнана найгіршою країною Європи з точки зору свободи бізнесу. Треба запровадити податок на виведений капітал, щоб дати бізнесу його по-чесному сплачувати і розпоряджатися своїми прибутками. Треба створити службу фінансових розслідувань замість страшної «лякалки» — податкової поліції. Треба нарешті ліквідувати всі перевіряльні, каральні інституції, які, крім кошмару для бізнесу, нічого не приносять...
Валерій ПИСАРЕНКО, група «Відродження»:
— Сподіваємося, ця сесія буде більш продуктивною на наші законопроекти і люди відчують, що парламент дійсно переживає за їх реальні проблеми. Спілкуючись із виборцями, ми розуміємо — нині ми дуже далекі від того, що турбує громадян. Реформи до них не доходять, а доходять лише тарифи та збільшення цін. Саме тому протягом останніх років рівень довіри до парламенту опустився до найнижчого за всю історію. Нам потрібно сформувати незалежний Антикорупційний суд, адже маємо тривожну ситуацію — наша країна посідає перше місце за рівнем хабарництва у бізнесі, а більшість українців вважають боротьбу із корупцією неуспішною. Пропонуємо якнайшвидше переходити до розгляду питання про членів ЦВК.
Сергій СОБОЛЄВ, фракція «Батьківщина»:
— Антикорупційний суд, але тільки відповідно до висновків Венеційської комісії, питання негайних змін до пенсійного законодавства, щоб 5 мільйонів із 12 мільйонів сільських пенсіонерів нарешті відчули, що таке реформа, і питання обороноздатності країни — це питання, які стоять на порядку денному цієї сесії. Але дивує, коли в сесійній залі сидять власники компаній, які, згідно із судовими висновками, пов’язані із органами ФСБ і завідомо знищують обороноздатність країни. Відомо, що починаючи із 2016 року для наших танків поставлялася неякісна олива, що призвело до зупинки більше 20 машин, які тепер можна викидати. Коли органи СБУ викрили цю аферу, в якій фігурують мічені купюри, один із найбільших складів у Слов’янську, де зберігалося 350 тонн цієї оливи, згорів. Людина, причетна до цього, і досі перебуває в парламенті. Прошу мій виступ вважати зверненням до органів СБУ, прокуратури і НАБУ.
Юрій БОЙКО, фракція «Опозиційний блок»:
— Влада остаточно втратила довіру і всередині країни, і за кордоном. Усі ініціативи та реформи спрямовані не на користь, а на шкоду українцям. Щоб уникнути подальшого погіршення соціально-економічної ситуації, наша політична сила наполягає на виконанні вимог, що мають практичне значення для всіх громадян. Передусім варто заслухати звіт уряду і відправити його у відставку, ухвалити програму виходу країни з економічної кризи, скоригувати прийнятий бюджет, скоротити витрати на силовий блок на користь соціальних програм. Необхідно припинити політику посилення конфлікту на Донбасі, скасувати закон про реінтеграцію, прийняти чітку програму закінчення конфлікту на сході й повернення туди людей, скоригувати закон про освіту й зберегти відносини із сусідами. Вимагаємо скасувати псевдомедичну і пенсійну реформи, а опозиції — передати функції контролю.
Олег ЛЯШКО, «Радикальна партія»:
— Для нашої команди пріоритетом у новому політичному сезоні є подолання бідності. Тому що питання безпеки, національної оборони і економічного розвитку як хвилі розбиваються об величезну скелю — бідності, сировинної залежності та жебрацтва. 55 відсотків молоді хочуть виїхати з країни, бо не бачать перспективи для реалізації. Якщо не вирішити глобальної проблеми — бідності — ми не вирішимо жодної іншої проблеми. Ключове завдання для нашої команди — радикальна зміна економічної політики через захист національного виробника, через програми, які сприятимуть створенню нових робочих місць та підвищенню доходів. Маємо торгувати не сировиною, а продукцією. Торгувати треба не національними інтересами, їх необхідно обстоювати. Вимагаємо не піднімати ціни на тарифи за житлово-комунальні послуги, наполягаємо на радикальній зміні грошово-кредитної політики.