Голова Верховної Ради Андрій Парубій разом із делегацією парламентської комісії лівансько-української дружби Національних Зборів Ліванської Республіки на чолі з її Головою Мішелем Муссою (на знімку ліворуч) обговорили питання щодо необхідності підтримки міжнародних санкцій проти російського агресора та активізації двосторонньої співпраці на рівні парламентів.
Андрій Парубій висловив переконання, що візит групи дружби посприяє покращенню відносин між Україною і Ліваном, особливо враховуючи те, що багато українців проживають у Лівані — так само, як і ліванців в Україні (довідково: 5 тисяч україно-ліванських сімей проживає в Лівані).
Глава парламенту зазначив, що Україна переживає дуже складні часи, коли доводиться захищатися від агресії Російської Федерації, коли окуповано українські території на сході України і український Крим. А. Парубій закликав представників Національних Зборів Ліванської
Республіки «підтримати міжнародні санкції проти Росії, тим самим продемонструвати спільне бажання миру і безпеки для всього світу». «Російські війська продовжують окуповувати нашу територію, — сказав він. — Ми, як ніхто, прихильні вирішувати за круглим столом одну за одною проблеми, але Росія має піти з території України і вивести війська. Підтримка України — це підтримка не тільки України, а й міжнародного права, права країн на мирне і вільне життя, щоб ніхто не міг його порушувати і змінювати».
Голова Верховної Ради також висловив сподівання на подальший активний розвиток взаємовідносин між країнами та запросив свого колегу — Спікера Національних Зборів Набіха Беррі — відвідати Україну з офіційним візитом. «Сподіваюся, що наші відносини розвиватимуться більш динамічно. Парламентський формат дає широке поле для дискусії», — зазначив А. Парубій.
Своєю чергою Мішель Мусса передав привіт і подякував українському народу, який свого часу прийняв багато біженців з Лівану під час війни в їхній країні. «Україна для багатьох ліванців стала другою батьківщиною», — додав він, зазначивши, що вони одні з перших підтримали українську незалежність (довідково: 30 грудня 1991 року Ліван однією з перших арабських країн визнав Україну незалежною державою і ви-
словив готовність встановити з нею дипломатичні відносини, дипломатичні відносини між двома державами було встановлено 14 грудня 1992 року шляхом обміну нотами). «Сподіваємося, що буде сильний поштовх для розвитку двосторонніх відносин.
Міцні відносини стали ще міцнішими, бо ми стали подекуди родичами», — підкреслив Голова парламентської комісії лівансько-української дружби.
Прес-служба апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.