Голова Верховної Ради України Андрій Парубій учора зустрівся з групою експертів Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з Керівником місії МВФ в Україні Рон ван Роденом (на знімку праворуч). Сторони обговорили питання щодо виконання положень Меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом та законодавчого забезпечення подальшого реформування економіки України.

За словами А. Парубія, «українська сторона дуже високо цінує співпрацю з МВФ і робить усе можливе для виконання Меморандуму, а також для реформування української економіки». «Дуже часто нам доводиться витримувати важкі дискусії, але головне те, що приймаємо важливі рішення для реформування економіки», — сказав він і поінформував про реформи, що ухвалила Верховна Рада України.
Голова парламенту наголосив на важливості Закону «Про приватизацію державного майна», схваленого у січні цього року: «Цей закон не лише дозволяє розпочати приватизацію державних об’єктів, він є й антикорупційним, який створює прозорі правила для приватизації в Україні. Він дозволить одночасно і наповнити Державний бюджет, і знизити корупційні ризики, які, на жаль, існують на державних підприємствах». «У наших планах перейти до конкретних об’єктів приватизації. Сподіваюсь, що цієї весни цей процес буде розпочато. Сповнений оптимізму, що вийдемо на позитивне рішення», — наголосив А. Парубій.
Одним із найважливіших законів у системі боротьби з корупцією, що стоять на порядку денному, Голова Верховної Ради назвав закон про Антикорупційний суд. Водночас А. Парубій зазначив, що докладає всіх зусиль для якнайшвидшого його створення, і нагадав, що в умовах активної дискусії про формат Антикорупційного суду минулого року ним було спрямовано відповідні законопроекти до Венеційської комісії. У відповідь Венеційська комісія дала «тверді висновки і тверді рекомендації, яким цей суд має бути». На даний момент, за його словами, після відкликання попередніх законопроектів інших авторів, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, внесений Президентом щодо створення Антикорупційного суду.
А. Парубій висловив сподівання, що всі застереження і рекомендації Венеційської комісії, зокрема й щодо повноважень міжнародної ради експертів, будуть імплементовані між першим і другим читанням. Він також поінформував, що законопроект про Антикорупційний суд буде включено до порядку денного цієї сесії наприкінці лютого, та спрогнозував його ухвалення до травня.
У свою чергу, Рон ван Роден відзначив великі зміни в українській економіці за останні два роки: «Завдяки зусиллям уряду і парламенту ми бачимо, що економіка оживає і демонструє зростання на два-три відсотки». Він також зазначив, що робота далека від завершення і що Україна потребує більше інвестицій — внутрішніх і іноземних. Керівник місії МВФ в Україні назвав важливими закони про приватизацію та ті, що спрямовані на боротьбу з корупцією, наголосивши також на необхідності ухвалення законів, спрямованих на поліпшення бізнес-середовища в країні. «Саме сьогодні час починати продавати державні підприємства, що покращить ситуацію в економіці і з корупцією, — сказав він і додав: — Створення Антикорупційного суду вважаю критично важливим доповненням до раніше створених НАБУ, САП і НАЗК».
Учасники зустрічі детально обговорили питання повноважень міжнародної громадської ради, обов’язковість її рішень для Вищої кваліфікаційної комісії у процесі відбору суддів, врахування думки ВКК у доборі членів такої ради тощо. «Нам здається, що створення такого суду, який матиме найбільшу довіру в суспільстві і найкваліфікованіших суддів — надто важливо», — наголосив Р. Роден.
Торкаючись порушеного питання законодавчої підтримки фінансового сектору, Голова Верховної Ради зазначив, що візьме «під особливу опіку» законопроекти, які рекомендує Міжнародний валютний фонд.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Більше фото тут — www.golos.com.ua