Голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький узяв участь у форумі «Закарпаття — центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу», що відбувся в Ужгороді. У роботі форуму участь також узяли представники Мінрегіону, місцевої влади, об’єднаних територіальних громад та громадських організацій Закарпатської області, проектів та програм міжнародної технічної допомоги, експертного середовища. Організаторами заходу виступили Закарпатський ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Реформа місцевого самоврядування — позитивний процес: керівниками об’єднаних територіальних громад обирають справді активних людей, вони не є політичними ставлениками центральної влади, і тому в ОТГ з’являється політична та управлінська незалежність. Відбувається певна зміна політичної еліти на місцях, зароблені гроші залишаються в регіонах, а громада може сама вирішувати, куди спрямовувати профіцит місцевих бюджетів, зазначив Микола Княжицький.
Проте, за словами депутата, децентралізація ставить у нерівні умови громади. «На Закарпатті є населені пункти, які за рахунок курортів або лісових господарств можуть забезпечити свій розвиток. Але є високогірні селища з дисперсними поселеннями, де немає підприємств і заробітку від туризму. Навколо райцентру можна створити громаду, об’єднавши два села. А що робити з селом, яке у горах за п’ять кілометрів від цього населеного пункту? Об’єднати із сусіднім гірським селом, яке за 20 кілометрів? Держава має дати відповіді на ці запитання», — наголосив М. Княжицький.
Народний депутат упевнений, що саме держава має врахувати особливості гірських та високогірних населених пунктів Карпат і запропонувати державну політику щодо їх розвитку.
Відтак має бути один орган, який координував би всю цю діяльність, зауважив депутат і додав, що ним може стати Мінрегіонбуд. «Коли ми говоримо про реформу в медицині — створення госпітальних округів, то це робить Міністерство охорони здоров’я. Коли ми говоримо про екологічні проекти, в тому числі спільні з Європою, то це сфера відповідальності Мінекології та природних ресурсів. Коли ми говоримо про розвиток регіонів, то Мінрегіон має стати органом, який координував би всю роботу в контексті децентралізації», — сказав він.

Вл. інф.