Традиційні топ-теми минулих свят (вихваляння прекрасної половини і вшановування великого Кобзаря) у вітчизняному медійному просторі геть-чисто перебила «справа Рубана».

8 березня правоохоронці затримали лідера Центру звільнення полонених «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана під час в’їзду з території так званої «ДНР» на підконтрольну Україні територію зі значним арсеналом зброї.

Наступного дня в телеефірі показали зустріч Президента України з Головою СБУ, під час якої Петро Порошенко наказав «генералу Грицаку взяти під свій особистий контроль розслідування цієї справи».

«Мета була одна — дестабілізувати суспільство через масові терористичні атаки, і докази цього, принаймні те, що мені повідомив Голова Служби безпеки України, є беззаперечними, оскільки йдеться про стабільність держави, про захист безпеки в столиці України», — прокоментував затримку Рубана глава держави.

Пізніше цього самого дня Голова СБУ Василь Грицак на прес-конференції в Києві заявив, що спецслужбам вдалося запобігти кривавим терактам і замахам на українських політиків, які ворог планував улаштувати найближчим часом у столиці та інших містах нашої країни для дестабілізації ситуації. Мовляв, для цього Володимир Рубан у змові з лідером бойовиків Захарченком систематично завозив до України зброю, а СБУ відстежувала ці переміщення.

За словами Грицака, у цей час рівень терористичної загрози для українців був найвищим за весь час незалежності нашої держави...

Відразу в ЗМІ активно почали обговорювати зв’язок Володимира Рубана з Віктором Медведчуком, його проросійську спрямованість і кримінальний бізнес, який він нібито налагодив «на війні»: крім торгівлі зброєю йому приписують звільнення заручників за гроші...

«Я шокована почутим і побаченим на брифінгу Голови СБУ Василя Грицака. Можу тільки додати, що, попри всі наші зусилля, бойовики жодного разу не допустили до заручників в ОРДЛО представників МКЧХ, омбудсмена, натомість у камери неодноразово допускали цього «переговорника» й одного народного депутата. Бойовики вже два роки не дають заручникам подзвонити родинам, натомість «переговорнику» неодноразово дозволяли знімати хлопців і потім демонструвати ті інтерв’ю в ефірі», — написала у Фейсбуці Перший заступник Голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

Шевченківський райсуд Києва ухвалив відправити затриманого до СІЗО на 60 днів без права застави. Сам Рубан усі звинувачення заперечує, зокрема й свій зв’язок з лідером проросійського руху «Український вибір» Віктором Медведчуком.

У суді він заявив, що був лише водієм автомобіля, у якому знайшли зброю, і пов’язує цю сплановану операцію з військовослужбовцем з позивним «Кедр».

Тим часом спостерігачі та експерти в заявах Голови СБУ й оприлюдненій інформації у «справі Рубана» угледіли безліч нестиковок. Чому Рубана взяли саме зараз, кому це вигідно й хто за ним стоїть? У аналітиків уже чимало версій щодо цього. Однак останнє слово в резонансній справі — за слідством і судом. А відповіддю на безліч запитань може стати не лише вердикт, а й сам процес у цій справі.