Справжня медична реформа має базуватися на автономізації медичних закладів, на оплаті за послуги, а не фінансуванні закладів, та на обов’язковому державному медичному страхуванні. Основним принципом медреформи має стати створення якісної та безплатної для людей медицини, а головним критерієм її ефективності — збільшення тривалості життя людей. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець (на знімку).
Вона акцентувала увагу на тому, як саме має відбуватися медична реформа — в інтересах кожного громадянина України.
«Я проти впровадження платної медицини, проти безпідставного закриття лікарень та скорочення лікарів, проти знищення Швидкої допомоги. Натомість — за справжню медичну реформу, спрямовану на покращення доступності та якості медицини, а також зменшення захворюваності й смертності, за збільшення тривалості якісного щасливого життя українців», — наголосила політик.
Голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я нагадала, що саме вона є ідеологом реформування медицини. У рамках цього реального реформування Ольга Богомолець є автором зако-
ну, яким впроваджено принцип «гроші йдуть за пацієнтом».
«Цей закон підтримали представники всіх політичних сил. Він мав запрацювати з листопада 2017 року, але МОЗ не підготувало нормативну базу для вчасного початку його роботи. Автономізація медичних закладів відбулась лише частково, принцип «гроші йдуть за пацієнтом» на вторинному і третинному рівнях не впроваджено, зате Національну службу здоров’я, яка консолідує в одних руках понад 100 мільярдів гривень і коштує державі 200 мільйонів, створено якнайшвидше», — заявила народний депутат.
Вона впевнена, що задля повноцінного фінансування життєво важливих послуг медичній галузі потрібні додаткові 100 мільярдів гривень.
«Комітет з питань охорони здоров’я не раз звертався до МОЗ та до уряду з проханням передбачити видатки на охорону здоров’я в бюджеті на 2018 рік на рівні не менш як 5 відсотків ВВП за потреби 7. Але МОЗ погодилося лише на 3,5 відсотка. Це означає, що «гроші підуть лише за обраними». А саме: тільки за 27 відсотками зі 100 тисяч онкохворих, за 30 — із 500 тисяч хворих на серцево-судинні недуги (інфаркти та інсульти)», — повідомила голова профільного парламентського комітету.
Задля забезпечення хворих і системи охорони здоров’я коштами Ольга Богомолець також розробила законо-проект про загально-
обов’язкове державне медичне страхування, яке буде здатне покрити життєво важливі потреби громадян в якісних і безплатних медичних послугах.
«Для отримання необхідних додаткових 100 мільярдів гривень, що дасть змогу профінансувати людям життєво важливі послуги, внески мають становити приблизно 300 гривень на місяць. За недієздатних платитиме держава, за працівників — роботодавець, а самозайняті платитимуть самі за себе. Але і цей законопроект блокується в парламенті лобістами МОЗ», — звернула увагу політик.
Водночас, на її думку, єдиною метою так званої «медреформи» стало створення вищезгаданої Національної служби здоров’я, яка «буде живитися на життях людей». Бо, підкреслила народний обранець, жодних інших кроків, які б справді поліпшували ситуацію в медицині, зроблено не було.
«Темпи скорочення населення зростають, десятки тисяч медиків втікають за кордон, колективний імунітет знижується, доступність та якість медичних послуг зменшуються. Я звинувачую МОЗ у бездіяльності, в саботажі реформ, у маніпуляціях та брехні.
Політика МОЗ веде Україну до вимирання. А нам потрібна справжня реформа, заради людей і задля людей. За це я борюся і зупинятися не збираюся. Я — медик у шостому поколінні, і знищувати українську націю та розвалювати сферу, якій присвятив своє життя весь мій рід, невігласам не дозволю», — завершила Ольга Богомолець.
Нагадаємо, 3 квітня профільний парламентський комітет більшістю голосів визнав роботу уряду в частині охорони здоров’я незадовільною та схвалив проект постанови Верховної Ради № 5642 про звернення до Кабміну щодо звільнення Уляни Супрун з посади в.о. міністра охорони здоров’я. Голова комітету Ольга Богомолець нарахувала щонайменше десять причин для відставки Супрун.
Прес-служба народного депутата Ольги Богомолець.