У Горішніх Плавнях, що на Полтавщині, депутати міськради затвердили Програму співфінансування робіт із капітального ремонту багатоповерхових будинків на 2018-2022 роки.
Її наповнюватимуть коштами з різних джерел, не заборонених законом. Однак зрозуміло, що найбільш вагомими вкладеннями в далеко не «косметичне» оновлення житла стануть кошти міського бюджету та співвласників того чи іншого будинку, тобто господарів квартир. Адже одним із головних завдань програми є стимулювання власників житла до активної участі у поліпшенні стану будівель. Щоб такі наміри виявилися їм по кишені, містяни можуть розраховувати на фінансову допомогу зі скарбниці громади. Скажімо, коли йдеться про одну з найвитратніших операцій — капітальний ремонт покрівлі багатоповерхівки — її мешканцям, згідно з умовами програми, належить назбирати 30 відсотків необхідної суми, ще 70 відсотків «капне» з міської казни. При капремонті інженерних мереж пропорції витрат розділять порівну. Якщо знадобиться модернізація застарілих ліфтів, частка «індивідуальних» коштів становитиме всього 20 відсотків. У програмі визначено також максимальний рівень бюджетного співфінансування залежно від кількості поверхів і, відповідно, площі будинку.
86
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Міжнародний день освіти 74
-
2День зовнішньої розвідки України 72
-
3Обговорили питання щодо забезпечення прав і свобод громадян під час проведення мобілізаційних заходів 52
-
4Голова Верховної Ради та представники Асоціації народних депутатів України обговорили співпрацю та збереження парламентських традицій 52
-
5Народний депутат України Михайло Лаба відвідав з робочим візитом Словаччину 47