Голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав парламентаріїв Німеччини бути солідарними у питанні неприпустимості будівництва газогону «Північний потік-2» для гарантії безпеки усього континенту.
Глава українського законодавчого органу влади провів зустріч з депутатом німецького Бундестагу Франком Штеффелем (на знімку). Під час заходу обговорили питання активізації співпраці на рівні парламентів України та Німеччини, широкого залучення громадян обох країн до комунікації та проявлення солідарності в питаннях безпеки та припинення будівництва газогону «Північний потік-2».
А. Парубій привітав депутата німецького Бундестагу зі створенням коаліційного уряду та завершенням політичних переговорів. «Ми стежили за цим процесом і бачили, який він складний, — сказав глава парламенту. — Але дуже важливо, що він закінчився позитивно — уряд сформовано, і Меркель на його чолі. Це для нас дуже позитивний момент. Ми розраховуємо на підтримку і співпрацю з ХДС/ХСС, бо розуміємо, наскільки важливе значення німецького уряду і Німеччини в багатьох питаннях, які стосуються України, зокрема, агресії Росії проти України».
А. Парубій подякував за підтримку, яку отримували українці з боку Німеччини, і висловив сподівання на таку підтримку й надалі. Голова Верховної Ради також позитивно оцінив позицію Канцлера Німеччини Ангели Меркель з приводу будівництва проекту «Північний потік-2». Вона визнала, що проект має не лише економічне, а й політичне підґрунтя, та є способом впливу на Європу. Голова Верховної Ради нагадав про лист-звернення, підписаний спікерами шести країн щодо неприпустимості та неприйнятності проекту, зауваживши, що країни—сусіди Росії особливо гостро відчувають загрозу з боку цього проекту і з боку Путіна. «Глибоко цінуємо, що наш лист і заклик отримали позитивний відгук в німецькому Бундестазі та Європарламенті», — зазначив А. Парубій та закликав «бути в цьому питанні солідарними не лише для безпеки України, і й усього континенту».
Своєю чергою, Франк Штеффель наголосив, що більшість партій і депутатських фракцій підтримують Україну на шляху розв’язання проблем та проведення складних реформ. Особливо, враховуючи досвід Німеччини, яка була розділена, та частина якої перебувала під впливом Росії. «Ми знаємо, якого значення набувають демократія і ринкова економіка для країни. Німеччина і ЄС підтримують Україну», — підкреслив він і уточнив, що з приводу проекту «Північний потік-2» відкрито дебати на рівні парламенту Німеччини, і має бути ухвалено спільне рішення.
Голова Верховної Ради висловив пропозицію щодо посилення співпраці на рівні парламентських фракцій за прикладом відносин з Європарламентом, де українські та європейські парламентарії можуть ефективно спілкуватись як на рівні дебатів, так і на неформальному рівні. «Роль Німеччини була і є ключовою у нормандському форматі, — зауважив він. — Тому зустрічі на рівні парламентів дали б можливість набагато глибше зрозуміти питання «Північного потоку-2», — сказав А. Парубій і запропонував як майданчик для співпраці Фонд Конрада Аденауера. За його словами, це «важливо для співпраці і розуміння один одного у найбільш актуальних питаннях і закладання фундаменту для подальших відносин».
Голова Верховної Ради повідомив про намір створити Міжпарламентську асамблею Україна — Молдова -Грузія та запросив представників німецького Бундестагу взяти участь у Міжнародному форумі, що відбудеться в Києві 8—9 червня цього року.
Голова парламенту також зауважив, що під час обговорення безпекових питань необхідно враховувати позицію Молдови і Грузії, адже вони також мають окуповані території. За його словами, такі кроки потрібні, оскільки «фактично може бути створений прецедент, який лягатиме і на їхні території і конфлікт».
Учасники зустрічі також позитивно оцінили наміри активізувати туристичні, економічні зв’язки між країнами на рівні простих громадян, та особливо молоді. А. Парубій привітав створення програми обміну молоді й стажування та зазначив, що в нашому парламенті відбувається, зокрема, стажування німецьких фахівців.
За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.