У столиці відбулася щомісячна координаційна зустріч представників парламенту та проектів міжнародної технічної допомоги на тему: «Законодавчі кроки в реалізації парламент-ської реформи», організована програмою USAID РАДА.
Директор програми Ігор Когут поінформував, що народні депутати ухвалили в першому читанні два законопроекти: про внесення змін до деяких законів щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради за принципом «д’Ондта» № 7550 та щодо оптимізації роботи комітетів і співвідношення предметів їх відання із сферами діяльності міністерств № 6256.
Обидва документи визначають хід парламентської реформи. «Надалі потрібні спільні зусилля міжнародних організацій, спрямовані на забезпечення цієї реформи, — сказав він. — Це і інформаційно-аналітична підтримка, й реалізація проекту досягнення консенсусу між основними гравцями парламенту в рамках Діалогів Жана Моне».
Метою таких щомісячних зібрань (на знімку)
є організація дискусії народних депутатів та представників проектів міжнародної технічної допомоги, міжнародних організацій, представництв іноземних місій в Україні щодо актуальних питань та викликів, які постають на шляху реформування системи органів державної влади в Україні. У дискусії взяли участь народні депутати, представники апарату Верховної Ради, керівництво та фахівці програми USAID РАДА, а також представники міжнародних організацій. За словами Ігоря Когута, такий формат роботи є найбільш сприятливий для напрацювання бажаних спільних рішень, що є можливим лише за присутності усіх учасників процесу.
У парламенті постійно триває робота на рівні пояснень, експертиз, інформування народних депутатів щодо важливості цих ініціатив, — зауважив І. Когут. «Нарешті знайшлася можливість, ресурси та голоси для того, щоб дати законодавчий старт цій реформі», — підкреслив він. Заступник директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID Деніел Райан зазначив: «Дуже приємно бути тут сьогодні, щоб обговорити останні події реформи, реалізацію ініціатив Національного демократичного інституту в рамках Діалогів Жана Моне та зусиллями самого парламенту».
На думку радника Голови Верховної Ради Андрія Малика, процес, про який говорилося два роки, нарешті зрушив з місця: «Сподіваюся, що найближчим часом відбудеться слухання поправок в головному комітеті, та законопроекти будуть винесені на голосування в залі».
Заступник директора Національного демократичного інституту Ян Вудвард повідомив, що Діалоги Жана Моне продовжують надавати унікальну можливість для досягнення консенсусу щодо питань парламентської реформи: «Вони є успішними завдяки активній участі учасників діалогів, а також Європейського парламенту та колишнього Президента Європарламенту Пета Кокса». Він повідомив, що наступні Діалоги Жана Моне відбудуться восени та подякував USAID за підтримку процесу.
Експерт із розвитку парламенту проекту «Рада за Європу» Олена Куликовська зазначила: «Ми надаємо експертну підтримку робочій групі та секретаріату Голови Верховної Ради, які залучені до підготовки законодавчих пропозицій. Представники фракцій на останніх Діалогах Жана Моне відзначили важливість ролі, яку має відігравати робоча група в законотворчій діяльності та просуванні досягнутих домовленостей».
Ігор Когут, підсумовуючи, зазначив, що обговорені законопроекти значною мірою визначають хід парламентської реформи та сприятимуть оптимізації роботи парламенту та центральних органів виконавчої влади.
Інформаційне управління апарату Верховної Ради.
Фото Інформаційоного управління апарату Верховної Ради України.