Одразу два човни-довбанки з’явилися днями на подвір’ї Музею давньоруського гончарства, що у Вишгородському історико-культурному заповіднику (ВІКЗ). Загалом тепер тут уже три такі експонати.

На знімку: човен-довбанка посів достойне місце в музеї.

Першу довбанку придбали взимку в жителя Новосілок Руслана Стукача, а виготовив її ще його дід. За словами провідного наукового співробітника ВІКЗ Вадима Перегуди, цінність її в тому, що вона добре збереглася. Більше того, цей човен хотіла придбати кіностудія імені Довженка, але завдяки щасливому випадку він тепер перебуває в музеї, і всі охочі можуть його оглянути. Меценатом стала директор заповідника Влада Литовченко.
Два нові експонати (на знімку) виготовлено в середині минулого століття. І вони не в такому доброму стані, як перший — на жаль, час робить своє. Їх привіз із етнографічної експедиції до села Пірново, що у Вишгородському районі, завідувач Музею давньоруського гончарства Олександр Кочубей. Він розповів, що дістав їх з дна старого русла Десни. Обидва човни жителі Пірново з радістю подарували Вишгородському історико-культурному заповіднику. Отже, тепер можна буде побачити, який вигляд мали довбанки «фірмового» стилю Київського Полісся.
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважує, що це справді велика удача і безцінна знахідка — такі експонати, адже вони дуже добре характеризують побут жителів Київського Полісся, до якого входить і Вишгородський район.

Фото надано Вишгородським історико-культурним заповідником.