Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі із представниками делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ на чолі із Президентом ПА ОБСЄ Георгієм Церетелі (на знімку) поінформувала про поточну безпекову та гуманітарну ситуацію на Донбасі. Зокрема, щодо безпекової ситуації політик наголосила, що «Великоднє перемир’я» 30 березня цього року тривало лише 10 хвилин, і лише у квітні від обстрілів на Донбасі загинули вісім українських військових. Політик також зупинилась на питанні мінної небезпеки та необхідності проведення розмінування для безпеки, насамперед цивільних мешканців.

Особливу увагу на зустрічі було приділено питанню звільнення заручників та політичних в’язнів Кремля. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ зауважила, що процес звільнення заручників фактично заблокований з січня 2018 року. Також І. Геращенко повідомила, що ініціатива української сторони щодо звільнення 23 громадян РФ, засуджених за злочини в Україні задля звільнення українських політв’язнів, які утримуються в РФ та в окупованому Криму, досі залишається без відповіді.
За словами І. Геращенко, громадяни України, затримані за проукраїнську позицію в окупованому Криму та в РФ, утримуються в повній ізоляції. Політик поінформувала, що ані представники правозахисних організацій чи міжнародних місій, ані консули та лікарі не можуть відвідати українців. Перший заступник Голови Верховної Ради наголосила, що український кінорежисер, громадський активіст Олег Сенцов уже четвертий рік незаконно утримується в РФ.
У цьому зв’язку перший заступник глави парламенту запропонувала на літній сесії ПА ОБСЄ напрацювати резолюцію із закликом до РФ звільнити незаконно утримуваних громадян України, що утримуються на тимчасово окупованих територіях України та в РФ.
Окрім того, І. Геращенко зауважила, що напередодні Чемпіонату світу з футболу-2018, який відбудеться в Росії, важливо щодня нагадувати Москві про українських заручників і порушення прав українців на окупованих територіях.
Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко також поінформувала представників делегації про заблоковане питання щодо створення тристороннього механізму пошуку зниклих безвісти на Донбасі за участі представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста та про затягування іншою стороною відкриття важливого КПВВ «Золоте».
Перший заступник глави парламенту сподівається, що на літній сесії ПА ОБСЄ буде розглядатися й питання окупованого Криму. І. Геращенко звернула увагу представників делегації, що у заяві Місії Бюро демократичних інституцій та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ за результатами виборів Президента РФ не згадується той факт, що АР Крим та м. Севастополь є незаконно окупованими Російською Федерацією територіями. Політик висловила сподівання, що такі грубі порушення міжнародного права, а саме імітація однією державою виборів на території іншої держави, будуть зафіксовані в остаточному звіті такої важливої інституції, як БДІПЛ ОБСЄ. Політик повідомила, що постанова «Про Звернення Верховної Ради України «Про Заяву БДІПЛ ОБСЄ за результатами спостереження на виборах президента Російської Федерації 2018 року» буде ухвалена найближчим часом.
Своєю чергою Президент ПА ОБСЄ Георгій Церетелі запевнив, що питання, спрямовані на мирне врегулювання ситуації на Донбасі, залишаються пріоритетними для Парламентської асамблеї. Він зауважив, що для ОБСЄ Крим та Донбас залишаються невід’ємною територією України.
Під час зустрічі Ірина Геращенко, голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ Артур Герасимов та представники делегації ОБСЄ також скоординували позиції з інших питань напередодні літньої сесії ПА ОБСЄ.

Фото  Андрія НЕСТЕРЕНКА.
За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.
Більше фото тут — www.golos.com.ua