У Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН відбулася ХІІІ Всеукраїнська конференція молодих учених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні».
Подію присвятили 100-річчю від часу утворення Національної академії аграрних наук України (що розпочала свій родовід 1918 р., коли у складі Міністерства земельних справ було утворено Сільськогосподарський науковий комітет) та 80-річчю від дня народження видатного ученого-селекціонера у галузі тваринництва, академіка НААН, президента Національної академії аграрних наук України (1996-2011) Михайла Зубця (1938-2014). Відповідно до Постанови Верховної Ради ці дати відзначають на державному рівні.
«Світовим визнанням як потужної аграрної держави Україна має завдячувати копіткій праці вчених-аграріїв, які впродовж кількох століть примножували вітчизняні традиції в аграрній галузі, зробили вагомий внесок у зростання врожайності сільськогосподарських культур та продуктивності тварин, виведення конкурентоспроможних сортів рослин і порід тварин, запровадження сучасних технологій виробництва сільгосппродукції, екологічно обґрунтоване природокористування та збереження природних ресурсів», — відзначив у своєму привітанні учасникам конференції Президент НААН, академік Ярослав Гадзало. Завдяки цій наполегливій праці Академія стала «потужним науковим центром, безпосереднім завданням якого є цілеспрямований розвиток АПК України та забезпечення продовольчої безпеки держави». Учені Академії спільно з фахівцями Міністерства аграрної політики та продовольства України розробили Єдину комплексну стратегію розвитку галузі та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки, нагадав керівник НААН. Вона передбачає наближення національного законодавства до права ЄС, дерегуляцію в АПК, запровадження ринку земель сільгосппризначення, розвиток сільських територій та аграрної політики у сфері науки, освіти й інновацій та інші важливі завдання.
Майбутнє аграрної науки залежить від припливу «свіжої крові», молодих кадрів, адже саме молоді дослідники — це інвестиція в майбутнє країни, у її розвиток, наголосила у своєму виступі заступник директора бібліотеки кандидат історичних наук Людмила Татарчук. А про минуле розповіла завідувач сектору архівів Інституту історії аграрної науки, освіти і техніки ННСГБ НААН кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Тетяна Грищенко. Про це йшлося у її доповіді «Сільськогосподарський науковий комітет України (1918-1927) та Науково-консультаційна рада НКЗС УСРР (1928-1931) в системі академічного існування аграрної науки в Україні». Цікаво, що наші дослідники того часу відзначилися не лише своїм внеском у науку, а й громадянською позицією. Зрештою у 1927 році Комітет було ліквідовано за «націоналістичні прояви» в його діяльності. Майже 60 відсотків членів Комітету було репресовано.
Раніше днем народження академічної аграрної науки в Україні вважали 22 травня 1931 року, коли відповідно до Постанови Ради Народних Комісарів УСРР було створено Всеукраїнську академію сільськогосподарських наук. Нині відлік ведуть від часів Української Держави гетьмана Скоропадського.
Суспільство
236
236
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1USAID передала систему крапельного зрошення на деокуповані фермерські господарства 67
-
2Про продовження строку дії воєнного стану в Україні 56
-
3Щодо відновлення платоспроможності окремих державних підприємств у сфері енергетики, що перебувають у критичному стані 45
-
4«Світ Ковіньки – це світ добра»: до 125-річчя письменника-гумориста з Полтавщини 44
-
5Перша трансплантація внутрішніх органів на Вінниччині у 2025 році пройшла успішно цієї ночі 43