В Одесі за сприяння Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» відбувся перший регіональний Український жіночий конгрес, який зібрав жінок-політиків, представниць бізнесу та неурядових організацій для дискусії щодо гендерної рівності.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко зауважила, що нині Президент, український парламент та уряд приділяють особливу увагу питанню гендерної рівності. Вона повідомила, що нині в законодавчому органі влади працює 52 жінки-парламентарія, дві з них — у керівництві Верховної Ради, депутатки також очолюють ключові комітети, вперше й представником глави держави призначено жінку. «Важливо, що вплив жінок на прийняття державних рішень збільшився. Водночас представництво жінок у владі є недостатнім і не відповідає потенціалу, високому професійному й освітньому рівню українок», — зазначила Ірина Геращенко. На її думку, виборче законодавство потребує внесення змін і гендерної квоти, що сприятиме активнішому залученню жінок у владу.
Представниця МФО «Рівні можливості» Ірина Геращенко відзначила велику роботу об’єднання у впровадженні гендерної рівності, руйнування стереотипів у суспільстві, проте зауважила, що у сфері безпеки та оборони й досі зберігається консерватизм з приводу жінок у армії. Нині в Збройних Силах України проходять службу 24 897 жінок-військовослужбовців, проте на посадах офіцерів лише 3 068 осіб (12 відсотків), і це несправедливо. Ірина Геращенко також повідомила, що на поточній сесії мають намір ухвалити проект закону про національну безпеку № 8068, в якому міститься норма про призначення Міністром оборони цивільної особи.
Представник гуманітарної підгрупи І. Геращенко також наголосила на важливій роботі жінок — членів родин заручників, політв’язнів, осіб, що вважаються зниклими безвісти в питаннях звільнення незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях та в РФ, у пошуку зниклих безвісти, питаннях мирного діалогу і мирних процесів.
Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час свого виступу поінформував про важливість впровадження гендерної рівності в об’єднаних територіальних громадах.
«Імплементація гендерної рівності в реформу децентралізації для нас є стратегічним завданням. Ми напрацювали чіткі інструменти й механізми, а також окреслили показники, яких досягнемо в результаті. А саме: збільшення представництва жінок у місцевому самоврядуванні до 30 відсотків, збільшення кількості гендерно-орієнтованих проектів регіонального розвитку. Досягнувши цих показників, ми очікуємо підвищення індексу регіонального людського розвитку — головного результату реформи децентралізації», — наголосив Геннадій Зубко у своєму виступі.
Головна радниця і старша директорка Національно-демократичного інституту в Україні Мері О’Хейген представила презентацію «Гендерна рівність як глобальний тренд у світі та Україні». Відповідаючи на запитання учасників конгресу, Мері О’Хейген зазначила, що гендерне квотування вже успішно імплементовано в понад сотні країн. Вона акцентувала на необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в українському суспільстві задля донесення всіх переваг імплементації гендерного квотування.
У дискусіях регіонального Українського жіночого конгресу також узяли участь народні депутати: Олена Кондратюк, Марія Іонова, Олексій Мушак, Альона Бабак, Ірина Луценко, Світлана Войцеховська, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, голова офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська, експерти та представники громадських організацій.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.