«Я дуже позитивно оцінюю ініціативу створення Українсько-грузинсько-молдовської Міжпарламентської асамблеї, велику роль в якій зіграв Голова Верховної Ради Андрій Парубій», — заявила в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Рада» народний депутат України Світлана Заліщук, коментуючи проведення в Україні за ініціативою Голови Верховної Ради Андрія Парубія міжпарламентської конференції «Україна, Грузія та Молдова: посилення міжпарламентського компонента регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО», в рамках якої планується проголосити про створення Міжпарламентської асамблеї за участі цих держав.
За словами С. Заліщук, українська ініціатива Міжпарламентської асамблеї може стати новим потужним інструментом координації між трьома державами у реалізації Угод про асоціацію та взаємодії з Європейським Союзом, а також спробою з боку України змінити динаміку Східного партнерства, яке вичерпало себе в тій початковій формі, коли воно було засновано.
«Виступаючи одним фронтом, ми зовсім інакше зможемо формувати лідерство в Європейському Союзі і впливати на нього. Ми зможемо разом відповідати на спільні виклики, зокрема, щодо впливу на вибори, загрози дезінформації і кібербезпеці з боку Росії. Ми зможемо спільно відстоювати потребу в певних ресурсах чи ініціативах, які можна реалізовувати з Європейським Союзом, виходячи за рамки, в тому числі, і нинішніх угод, зокрема, долучення України до енергетичної європейської зони чи до кіберзони. Якщо реалізовувати ці ініціативи, нам необхідне регіональне лідерство», — сказала політик.
Водночас С. Заліщук зауважила, що, попри політичні полеміки, які ведуться в державах, «влади цих країн відстоюють проєвропейську і проєвроатлантичну інтеграцію».
Коментуючи міжнародні можливості України, Грузії та Молдови у протистоянні російській агресії, враховуючи схожість проблем — анексовані території та збройні конфлікти, — С. Заліщук наголосила: «Ми спільно зможемо відстоювати протидію російській агресії, і не тільки на міжнародному політичному рівні, але й на юридичному міжнародному рівні».
«На міжнародних майданчиках Україна стала більш активною, зокрема, і на дипломатичному рівні. Те, що Україна ініціювала створення цієї міжпарламентської асамблеї, говорить про те, що питання геополітики нашої держави — це питання її виживання. Очевидно, що самі ми не зможемо впоратися з Росією, тому що, зрештою, відбувається атака Росії не лише проти України, а проти певних західних цінностей, проти західної моделі врядування. Тому для нас статус партнерства з західними лідерами є визначальним», — наголосила Світлана Заліщук.