Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час візиту до Великої Британії зустрівся зі Спікером Палати громад Джоном Беркоу (на знімку).

Сторони відзначили активізацію міжпарламентського діалогу України та Великої Британії.
На початку зустрічі Голова Верховної Ради України висловив вдячність британській стороні за підтримку незалежності та територіальної цілісності нашої держави. Також він подякував за допомогу британських інструкторів у навчанні українських військових.
«Хочу Вам подякувати за підтримку, яку отримує Україна, зокрема щодо навчання наших військових», — сказав Андрій Парубій. «Ми також вдячні за активізацію наших міжпарламентських відносин. Наші та ваші міжпарламентські групи дуже активно співпрацюють», — відзначив Голова Верховної Ради України і підкреслив, що лише за останні півроку майже 30 депутатів британського парламенту побували на сході нашої країни — практично на фронтовій передовій.
«Для нас дуже важливо показати, в тому числі депутатам Великої Британії, що ця загроза Путіна є глобальною. Це війна не лише проти України, це війна проти всього вільного світу. І всі події, які ми бачимо по світу: кібератаки, втручання у вибори — лише підтверджують цей факт», — сказав Андрій Парубій. Він зазначив, що «хімічна атака в Об’єднаному Королівстві демонструє, наскільки глобальною є загроза Путіна».
Спікер Палати громад Великої Британії при цьому зауважив, що російський президент «планує подальші втручання». Джон Беркоу назвав «падіння залізної завіси Радянського Союзу» найбільшою перемогою.
За словами Андрія Парубія, «падіння Радянського Союзу дало незалежність нашій країні, за яку ми боролись роками. Для нас це найбільша подія XX століття. Але сьогодні путінська Росія хоче забрати у нас незалежність. Адже Путін мріє відновити для Росії вплив, який мав колись Радянський Союз. Але він розуміє, що без України неможливо відновити цей вплив. Це не остання ціль, але дуже важлива».
Також Андрій Парубій розповів Джону Беркоу про прогрес реформ, які в умовах триваючої російської агресії проводить Україна.
Окремо політик розповів про реформу Верховної Ради і про наміри створити Освітній центр в українському парламенті за прикладом Британського: «Ми нині працюємо над організаційними аспектами цього питання. Ми зробили багато протягом двох останніх років, розширили спектр екскурсійних програм. Хочемо перейняти ваш досвід інтерактивних навчальних класів у стінах законодавчого органу».
Спікер Палати громад зазначив, що особисто брав участь у підготовці освітніх програм, адаптованих для дітей певного віку. «Такі зміни привели до суттєвого збільшення кількості відвідувачів», — додав він.
Своєю чергою Андрій Парубій висловив сподівання на підтримку експертів у реалізації проекту Освітнього центру і запросив британського колегу до Києва, щоб разом відкрити Освітній центр у Верховній Раді України.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.
Фото Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.