Понад 60 років у більш ніж 90 країнах Ґете-Інститут є першим контактом з Німеччиною для величезної кількості людей, котрі цікавляться німецькою мовою та культурою. В Україні інститут розпочав роботу у липні 1993 року. 

Протягом 25 років команда Ґете-Інституту в Україні реалізувала понад 20 000 проектів у галузі культури й освіти. Організовано десятки виставок і семінарів, кінофестивалів і музичних концертів, театральних вистав та зустрічей українських і німецьких культурних діячів.
Відкриваючи свято, директорка Ґете-Інституту в Україні пані Беате Кьолер (на знімку ліворуч) зазначила, що в Україні існує великий інтерес до німецької мови і культури: «За останні 25 років наші мовні курси відвідало понад 80 000 слухачів. Усі ці роки ми активно працюємо, щоб задовольнити такий інтерес. Ґете-Інститут в Україні — це не лише курси німецької мови, це також підтримка українських митців й освітян у побудові діалогу з Європою». Продовжив цю думку Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель (на знімку праворуч), він запевнив, що плідна культурно-освітня співпраця між нашими державами є незмінно важливим напрямом зовнішньої політики ФРН, і наголосив, що «навряд чи є хоча б один аспект цієї співпраці, який можна було б уявити без діяльності Ґете-Інституту».
Завдяки проекту «Культурно-освітня академія» 200 культурних менеджерів із різних регіонів України отримали гранти на реалізацію своїх ініціатив, Ґете-Інститут відкрив перший в Україні Німецький цифровий дитячий онлайн-університет, підтримав переклад українською понад 100 німецьких книг та ініціював конкурс на кращий книжковий дизайн — відтепер найкрасивіші українські книги бачить увесь світ на Франкфуртському книжковому ярмарку.
Влітку 2018-го завершується один із наймасштабніших проектів Ґете-Інституту в Україні — Українсько-німецький рік мов 2017/2018, який ініційовано з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Німеччиною й Україною.
Привітати ювілярів на затишний АртПричал на набережній Дніпра 5 липня прийшли друзі та партнери Ґете-Інституту. Гостинну атмосферу створювали дует Alpenjazz-Duo Matria, одна з найкращих українських джазових піаністок Наталя Лебедєва, співачки Laura&Kristina Marti, найвідоміший в Європі джазовий трубач Ганс Петер Салентін. А перед виступами музикантів відбувся перформанс Роберта Генке «Dust». Міжкультурний діалог тривав і на сцені, і серед численних гостей 25-літнього ювілею Ґете-Інституту в Україні.

Лариса ГОНЧАРЕНКО.
Фото надано Ґете-Інститутом в Україні.