У 2018 році на тридцять сім громад Чернігівської області було виділено субвенцію на відновлення та розбудову інфраструктури їхніх територій у сумі 142 мільйони гривень.
Усі громади області, створені у 2015-2017 роках, отримали схвальні висновки Мінрегіону і вже приступили до реалізації проектів.
Експерти Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», дослідили, на які проекти витрачатимуть об’єднані громади Чернігівщини інфраструктурну субвенцію в 2018 році. Так, найбільша частка коштів — 39 496,9 тис. грн, або 28 % від загальної суми — буде використана на придбання спеціальної техніки для комунальних підприємств громад. Це трактори, автопідйомники, екскаватори, навантажувачі, сміттєвози та інші, а також різноманітне додаткове обладнання — косарки, відвали для чищення снігу, щітки тощо.
Активно громади займаються будівництвом та ремонтом доріг. Так, 19 % інфраструктурних коштів, що становить 27 мільйонів гривень, буде використано на ремонт доріг у населених пунктах ОТГ. Наприклад, Менська громада вже розпочала укладати асфальт по вулиці Садовій у центральній садибі.
На фінансування проектів, які стосуються термомодернізації та ремонту дитячих садочків і шкіл у громадах, буде виділено 26 137,5 тисячі гривень. За ці гроші відремонтують навчальні заклади, проведуть термомодернізацію фасадів та реконструкцію котелень, створять нові освітні простори, придбають шкільні автобуси тощо.
Наприклад, Козелецька громада вже провела процедуру закупівлі і придбала один із двох запланованих автобусів для школярів. Це шкільний автобус марки ATAMAN, виготовлений ПАТ «Черкаський автобус», побудований на шасі японської марки ISUZU і оснащений економічним турбодизелем стандарту Євро 5.
Кожна громада з перших днів функціонування турбується про безпеку своїх мешканців, а тому реалізовує проекти відновлення або будівництва систем освітлення у населених пунктах. На цей напрям заплановано 24 683,4 тисячі гривень.
Майже 14 мільйонів громади Чернігівщини планують використати на будівництво водогонів, артезіанської та водозабірної свердловин та реконструкцію мереж водопостачання. Цей напрям у пріоритеті у Корюківської, Ічнянської, Семенівської, Менської, Куликівської та Коропської громад.
Також деякі громади за рахунок коштів інфраструктурної субвенції планують покращити стан закладів культури та медичних установ, а також виготовити генеральні плани тощо.
«Придбання громадами спецтехніки для комунальних підприємств, які займаються благоустроєм та надають послуги, це позитивна тенденція, бо дає змогу підвищити рівень комфорту життя. Це сприятиме наведенню порядку у населених пунктах громад. А по-друге, спеціальна техніка дає можливість розширити перелік послуг, зокрема — платних. Тобто громади піклуються про благоустрій, а також шукають можливості для заробітку та раціонального використання ресурсів. Наприклад, якщо придбали подрібнювач-дробарку гілок, то можна самим заготовляти паливо для твердопаливних», — зазначив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС.
Нагадаємо, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема, у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у державному бюджеті на 2018 рік передбачено 1,9 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 665 об’єднаних громад, створених у 2015-2017 роках.

Чернігів.