Попри те, що децентралізація стартувала ще у 2014 році, Київщина й досі залишається аутсайдером зі створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Перепони, за словами народного депутата від фракції «Народний фронт» Геннадія Кривошеї (на знімку), чинять місцеві чиновники.

Депутат нагадав, що нині існує нормативно-правова база для забезпечення створення та повноцінної роботи добровільно об’єднаних громад. Навівши приклад окремих районів Київщини, депутат повідомив, що голови районних адміністрацій тиснуть на голів сільських рад, погрожуючи скороченням фінансування у випадку, якщо сесія сільради підтримає створення ОТГ.

«Але водночас голови сільрад не звертають увагу на те, що райони і так нічого не дають — по факту районна рада чи адміністрація лише приймає рішення щодо окремих сіл чи категорій населення районів, ігноруючи інтереси більшості мешканців того чи іншого району», — наголосив Геннадій Кривошея під час прес-конференції. Своєю заявою обранець намагається привернути увагу до цієї проблеми Президента, Прем’єр-міністра і Київської ОДА, яка одночасно є і рушієм, і перепоною для подальшого розвитку ОТГ в Київській області.

«Київська область — не бідна, і фактично обласна рада, адміністрація, чиновники на місцях бояться втратити фінансовий контроль над певними територіями. Основна мета створення місцевих об’єднаних територіальних громад — забезпечення фінансової незалежності. Щоб жоден чиновник, народний депутат чи депутат обласної, районної ради, ані голова ОДА не могли вплинути на місцевий орган влади. Є голова громади, депутати, старости, які повноправно розуміють, який бюджет є в наявності, розуміють, що вони не залежать від району, і ніхто не ставитиме їх на коліна під загрозою скорочення фінансування», — пояснив народний депутат.

Геннадій Кривошея також повідомив, що лише в райцентрі Богуслав та чотирьох найближчих до нього сіл, протягом одного тижня було зібрано 2025 підписів місцевих мешканців на користь об’єднання цих населених пунктів у єдину територіальну громаду, щоб довести: створення ОТГ — це прагнення людей припинити розкрадання грошей чиновниками на місцях.

«Бажання створити ОТГ — це не забаганки окремих міських голів чи рад, це прагнення людей, які хочуть, аби податки, які вони сплачують, залишалися на місцях», — наголосив він.

Вл. інф.
Фото з сайту  «Народного фронту».