Задля поєднання низки музеїв Чернігівщини та Гомельщини (Білорусь) спільним туристичним маршрутом в рамках транскордонного співробітництва реалізується проект «Дніпровський пором». Він відбувається у рамках проекту «Від партнерства місцевих музеїв — до широкого транскордонного співробітництва».
Ключовими пунктами маршруту на ділянці Верхнього Подніпров’я стали Гомель, Вєтка, Річиця, Лоїв, Брагін, Хойники — на білоруській території, Любеч, Ріпки, Чернігів та Седнів — на українській ділянці.
На Чернігівщині учасники відвідали музеї обласного центру, Ріпкинський історико-краєзнавчий музей, знайомилися з історичними місцями Любеча, Седнева, дивувалися камері Левка Лук’яненка в Городнянському музеї тощо. «Сам Чернігів, і весь чернігівський відрізок маршруту загалом, для багатьох учасників пленеру став відкриттям та вразив не тільки багатством своєї історії, давніми пам’ятками архітектури та археології, а й своєрідним духом свободи», — каже менеджер проекту Ольга Вергун.
За результатами подорожей випустять унікальний путівник, у основі якого будуть замальовки, виконані українськими та білоруськими художниками. А кращі роботи представлять у шести музеях Гомельської та Чернігівської областей.
111
![І мандрували, й малювали](http://www.golos.com.ua/img/default_golos.jpg)
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1На Тернопільщині цьогоріч з'явиться великий сучасний рекреаційний пункт 393
-
2ТСК затвердила попередні результати і висновки розслідування можливих фактів порушень при встановленні тарифів на транспортування природного газу 99
-
3Голова Верховної Ради України та Голова Великих Національних Зборів Туреччини обговорили стратегічне партнерство та досягнення справедливого миру в Україні 88
-
4Олександр Корнієнко: Україна рухається до членства в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) 87
-
5Триває всеукраїнське роуд-шоу «Українська техніка для громад» 73