Івано-Франківськ:
Завідувач кафедри акушерства і гінекології Івано-Франківського НМУ Наталія Геник, начальник міського управління охорони здоров’я Марія Бойко та головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак.
Фото прес-служби Івано-Франківської ОДА.
До Прикарпатського центру репродукції людини щорічно вперше звертається по допомогу майже 3000 безплідних пар. Стаціонарне лікування отримують понад 1400 жінок. Щороку проводиться майже 600 лапароскопічних операцій і 500 гістероскопічних втручань. Методом допоміжних репродуктивних технологій за останні роки лікується понад 650 безплідних пар, ефективність лікування — 40—45 відсотків, що є одним із найкращих показників у країні. Такі цифри озвучили на всеукраїнській науково-практичній конференції «Репродукція людини: новітні технології, проблеми та перспективи», що відбулася в Івано-Франківську. У її роботі взяли участь понад 200 лікарів з різних куточків країни.
За словами директора ПЦРЛ Ігоря Головчака, на конференції йшлося про нові методики, включені в допоміжні репродуктивні технології. Так, серед доповідачів був керівник клініки «Надія» Валерій Зукін, який уперше в Європі отримав вагітність і здорову дитину внаслідок складної маніпуляції, що потребувала наявності трьох батьків.