Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся у четвер з делегацією депутатської групи дружби з Україною парламенту Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка на чолі з головою делегації, членом парламенту, головою депутатської групи дружби з Україною, заступником представника уряду в парламенті Ашу Марасінге.
Перший заступник керівника апарату — керуючий справами Петро Боднар, голова групи дружби зі Шрі-Ланкою, народний депутат України Оксана Білозір, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.
Міністр розвитку нафтових ресурсів Республіки Шрі-Ланка Арджуна Ранатунга (ліворуч), голова делегації, член парламенту, голова депутатської групи дружби з Україною Ашу Марасінге.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Голова українського парламенту підкреслив на початку зустрічі, що співпраця між обома країнами значно активізувалась за останні роки. Він також нагадав, що під час недавньої, дуже теплої, зустрічі зі спікером Шрі-Ланкійського парламенту було домовлено про створення групи дружби між парламентами обох країн. Вітаючи новостворену групу дружби Шрі-Ланки на чолі з народним депутатом України Оксаною Білозір, А. Парубій наголосив, що Верховна Рада докладає великих зусиль для розвитку парламентської дипломатії. «Впевнений, що парламентська дипломатія творить ґрунт для більш тісних відносин між країнами», — сказав він.
Голова Верховної Ради позитивно відзначив перебування групи дружби у Шрі-Ланці цього літа, знайомство з нафтопереробними заводами та процесами газовидобування у цій країні. «Переконаний, у нас є перспективи співпраці як в енергетичній, так і промисловій сферах, — сказав він. — Розраховуємо, що позиція Шрі-Ланки буде більше твердою по підтримці України».
А. Парубій зауважив, що Україні доводиться відбивати російську агресію і кожного дня в боях захищати українську незалежність. Він висловив упевненість, що перебування в Україні делегації Шрі-Ланки приведе до того, що дозволить краще розуміти Україну і український народ: «Наша спільна позиція у міжнародних організаціях буде більш твердою і солідарною по відношенню до російського агресора».
Своєю чергою, Ашу Марасінге також сподівається на більш тісну співпрацю як з парламентом, так і з урядом України, зокрема у сфері модернізації нафтопереробних потужностей та розробці родовищ у Шрі-Ланці. Він також запропонував поділитися досвідом у сфері боротьби з корупцією та реадаптації регіонів, що потерпали від війни, до мирного життя.
Голова Верховної Ради зазначив, що окуповані території України доведеться адаптувати до нормального життя, тому «цей досвід буде дуже цінний, так само як для України важлива співпраця і в енергетичній сфері», і запевнив у підтримці «всіх починань і дій». А. Парубій повідомив, що розглядається можливість введення миротворчої місії на сході країни, яка б могла повернути мир на окуповані території.
Голова парламенту переконаний, що «дискусія зможе перейти у більш предметну співпрацю, яка ставатиме сильнішою між обома країнами», зокрема і завдяки зусиллям голови групи дружби зі Шрі-Ланкою Оксани Білозір, яка «має потужні контакти для співпраці і з Кабінетом Міністрів України, і з адміністрацією Президента». Він також побажав членам делегації познайомитись ближче з Україною і її людьми.
Прес-служба апарату Верховної Ради.