У редакції парламентської газети «Голос України» у рамках чергового обміну досвідом відбулася предметна дискусія українських, німецьких, вірменських та грузинських журналістів і медіа-експертів за міжнародною програмою «Зміна медіа-освіти та перспективи політичного діалогу», яка проводиться за підтримки МЗС ФРН.
На знімку: Мкртіч Тоноян, Віталій Суддя, Олександр Клименко, Володимир Данилюк та Вольфганг Рессманн.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Голова правління ГО «Форум українських журналістів», заступник голови Волинської облорганізації НСЖУ Володимир Данилюк, медіа-експерт та політичний аналітик Мкртіч Тоноян із вірменського «Центру стратегічних досліджень», професор Кавказького університету, аналітик розвитку ЗМІ Мамука Андгуладзе та керівник медіа-центру «OK TV Ludvigsgafen», голова Європейської спілки недержавних медіа «Youth 4 media» Вольфганг Рессманн разом із заступником головного редактора Віталієм Суддею та фоторепортером «Голосу України» Олександром Клименком предметно поспілкувалися на тему висвітлення журналістами бойових дій на фронті та в зонах збройних конфліктів, проблематики біженців і переселенців, а також ефективної протидії ворожій пропаганді. Оскільки в України анексовано Крим, а незаконні збройні формування із числа місцевих найманців та російських військових воюють проти нашої держави на Донбасі, то закордонні учасники отримали чимало важливої інформації про специфіку роботи вітчизняних медіа на цьому напрямку. Крім того, понад 25 років триває збройний конфлікт у Нагірному Карабасі, а в 2008 році Росія відшматувала від Грузії Абхазію та Південну Осетію, тож досвід колег із Кавказького регіону в протидії ворожій пропаганді та професійного висвітлення військової тематики також важливий.
У час, коли керівники делегацій спілкувалися в редакції парламентського видання, учасники проекту з числа студентів та молодих науковців Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка і факультету журналістики НУ «Одеська юридична академія» під керівництвом тренерів із Німеччини поглиблювали знання з практичного створення якісних медіа-продуктів на цю важливу тему.
Після завершення циклу тренінгів і круглих столів у Києві (крім зустрічі в «Голосі України», інформагенції «Українські новини», МГО «Волинське братство», Національній спілці журналістів України, на телеканалі «ZіК», у редакції «Радіо «Свобода» та інших медіа-організаціях і ЗМІ) учасники проекту працюватимуть у Єревані. А перший етап відбувся в Одесі.