На завершення ІХ сесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сеймасу Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час спільної прес-конференції зі спікерами Литви і Польщі подякував усім учасникам асамблеї за професійну і якісну роботу, яка дала можливість підписати кінцевий документ, який фактично є дорожньою картою про взаємодію трьох держав на найближчі роки.

Спільне фото учасників трьох делегацій IX сесії Міжпарламентської асамблеї Сеймасу Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща та Верховної Ради України.

«Не випадково 80 відсотків цього документа — це питання безпеки, безпеки і мілітарної, і енергетичної, в якій ми знайшли дуже глибоке порозуміння», — зазначив А. Парубій і висловив упевненість в імплементації документа в конкретні дії. За його словами, це стосується і енергетичного хабу, і об’єднання електромереж, що зробить країни сильнішими.
А. Парубій наголосив також, що «інформаційна агресія Росії сьогодні поширюється по усіх трьох країнах, які відчувають усі загрози, які вона несе».
Голова Верховної Ради назвав дуже важливим ухвалене під час асамблеї рішення про створення Комітету з питань безпеки, який би акумулював всі ті актуальні сьогодні загрози безпеці. «Наші країни дуже добре знають, яка ціна поразки, коли не вдається захистити свою свободу. І тому не потрібно вірити в те, що завтра Росія стане демократичною, хоча ми дуже би цього хотіли, — сказав він. — Потрібно вірити в те, що ми зробимо нашу безпеку і оборону такими сильними, що не буде шансів — ні в Путіна, ні в будь-кого іншого посягати і мати шанс на нашу незалежність».
На переконання глави українського парламенту, «ставати сильними — це і є наше завдання». «І ми: Польща, Україна, Литва — ми і творимо собою той пояс свободи, той щит Європи, які захищають не тільки наші країни, а й увесь європейський простір», — підкреслив А. Парубій.
Серед важливих рішень, ухвалених під час ІХ сесії Міжпарламентської асамблеї, Голова Верховної Ради назвав намір організувати візит до Вашингтона для зустрічі з керівником новообраного Конгресу. «Рішення про підготовку спільної резолюції до річниці початку Другої світової війни. І прийняти її синхронно усіма парламентами — Грузії, України, Литви, Польщі, Фінляндії, Естонії і Латвії. І це був би дуже великий крок в знак солідарності й однакової оцінки тих подій, які відбулися», — сказав він і уточнив, зокрема, щодо необхідності визначення термінів «фашисти» і «нацисти». «Ми маємо нагадати, як спільно нацисти й комуністи робили в наших містах військові паради, роздирали наші держави і знищували наших батьків. І я вважаю, що підготовка цієї резолюції та переговори по ній мають достатньо часу, але це буде важливе рішення», — додав він.
А. Парубій також висловив сподівання, що резолюцію можуть ухвалити вісім—дев’ять країн, що «матиме дуже символічний і знак, і крок, і правильний погляд на тодішні події, про які путінська Росія не дуже хоче згадувати, як починалася ця війна».
Голова парламенту вважає важливим також рішення стосовно наступного X засідання, яке відбуватиметься у Києві на початку червня. Він запросив на це засідання, крім учасників асамблеї Литва — Польща — Україна, також і представників МПА Україна — Молдова — Грузія, а також представників Балтійської Міжпарламентської асамблеї Естонію і Латвію. «Такий крок дуже посилить наш дискурс і зробить більш цілісним ці прагнення, про які ми говоримо тут, на Міжпарламентській асамблеї, і в тих стратегічних планах, які ми будуємо. І ми сподіваємося на їхню участь та підтримку в наступному нашому засіданні», — наголосив Андрій Парубій.
Голова Верховної Ради спрогнозував створення на наступному засіданні асамблеї Комітету з безпеки. «Цей Комітет має звести всі небезпеки, які ми сьогодні маємо: економічні, енергетичні, мілітарні, в один центр для того, щоб виробляти спільні рішення, спільний план дій для наших країн», — зазначив він.

За повідомленнями прес-служби апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Більше фото тут - www.golos.com.ua