Бродівська районна рада виступила проти будівництва в селі Лешнів найбільшої в Україні норкової ферми. Депутати вважають, що це може призвести до екологічної загрози. Відходи від виробництва забруднюватимуть ґрунти, водойми, підземні води та повітря. А це може спричинити зростання алергічних захворювань, хвороб дихальних шляхів і підвищить ризик онкології, йдеться в депутатському зверненні до Верховної Ради України, а також Міністерства екології та природних ресурсів.
Мешканці району створили ініціативну групу для вивчення всіх загроз, які виникнуть під час експлуатації норкової ферми. Місцева громада може заблокувати цей проект.
Місцеві жителі очікують на реакцію Мінекології, яке має оцінити вплив ферми на довкілля. Депутати вважають, що ферму переміщують в Україну, бо в ЄС виникають екологічні загрози від цього виробництва. Компанія-забудовник запевняє, що немає жодних загроз, і запрошує ініціативну групу до діалогу.
66
![Баталії навколо норкової ферми](http://www.golos.com.ua/img/default_golos.jpg)
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1На Тернопільщині цьогоріч з'явиться великий сучасний рекреаційний пункт 393
-
2ТСК затвердила попередні результати і висновки розслідування можливих фактів порушень при встановленні тарифів на транспортування природного газу 99
-
3Голова Верховної Ради України та Голова Великих Національних Зборів Туреччини обговорили стратегічне партнерство та досягнення справедливого миру в Україні 88
-
4Олександр Корнієнко: Україна рухається до членства в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) 87
-
5Триває всеукраїнське роуд-шоу «Українська техніка для громад» 73