Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч зі співдоповідачами Комітету з питань дотримання обов’язків і зобов’язань державами-членами Ради Європи (Моніторинговий комітет) Парламентської асамблеї Ради Європи Джемою Гроздановою та Альфредом Хеєром.
Альфред Хеєр, Джема Грозданова.
Глава українського парламенту привітав Джему Грозданову з призначенням на посаду співдоповідача Моніторингового комітету ПАРЄ та висловив сподівання на спільну співпрацю і підтримку України. «Допомога ПАРЄ для України надзвичайно важлива», — сказав він.
А. Парубій нагадав, що у ці дні Україна відзначатиме п’яту річницю Революції Гідності: «Ці п’ять років — важкий етап боротьби за незалежність проти російської агресії. За цей період європейський вибір для нас фактично дорівнює — незалежність». За його словами, також для України надзвичайно важлива підтримка європейських країн і Ради Європи у проведенні реформ, які відбуваються практично у всіх сферах життя, в умовах боротьби з російською агресією.
Голова парламенту зазначив, що за останній рік проведені масштабні реформи — такі, як судова, медична, пенсійна, зроблено завершальний крок у побудові антикорупційної системи — за декілька місяців має бути створено Антикорупційний суд. А. Парубій також повідомив, що електронне е-декларування є найбільш відкритим у світі. «Маючи таку систему, як ProZorro і антикорупційний суд, можна подолати корупцію на всіх рівнях», — сказав він і додав, що у нафтогазовій, енергетичній сферах вже зруйновано «застарілі корупційні схеми». Голова Верховної Ради наголосив, що цього пленарного тижня має бути ухвалений збалансований державний бюджет на 2019 рік.
Андрій Парубій висловив свою позицію стосовно участі російської делегації у роботі ПАРЄ. На його переконання, оскільки російською стороною не дотримуються жодні домовленості щодо виконання мирних угод з Україною та рекомендації ПАРЄ, дуже важливо, щоб російська делегація не повернулася в ПАРЄ. «Для українського суспільства, яке стало після Майдану на шлях європейського розвитку, повернення російської делегації в ПАРЄ буде дуже великим розчаруванням. Це означатиме, що вся боротьба і тисячі життів, втрачених на сході України, виявились марними, — сказав він. — Це буде ще більшим заохоченням Путіна до агресивних дій. Тому ми розраховуємо на тверду позицію стосовно держави-агресора».
Своєю чергою, Джема Грозданова наголосила, що Україна для Ради Європи це не вузьке європейське, а глобальне питання. Вона повідомила, що мала нагоду тісніше познайомитись з громадянським суспільством України, та висловила всебічну підтримку. Співдоповідач також висловила сподівання на обрання українцями у наступному році проєвропейського Президента України та проєвропейський парламент.
У зустрічі також взяв участь голова підкомітету з питань міжпарламентських зв’язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, голова Постійної делегації у парламентській Раді Європи Володимир Ар’єв.
За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Більше фото тут - www.golos.com.ua