Мешканці мають можливість розподіляти частину коштів міського бюджету на реалізацію локальних та загальноміських ініціатив і проектів. На 2019 рік передбачено виділити на них п’ять мільйонів гривень.
Цьогоріч міська влада має намір якнайширше залучити франківчан до визначення параметрів бюджету участі. Для координації цієї роботи створено ініціативну групу, до якої, крім влади, увійшли представники громадського сектору, бізнесу, засобів масової інформації, будинкових комітетів та ОСББ, освітяни та медики. За трирічний період франківці віддали 35,6 тисячі голосів за 275 запропонованих проектів. Загалом на втілення в життя ідей містян із казни витрачено 4,5 мільйона гривень.
Діє бюджет участі дуже просто. Заявку надсилають до експертної комісії. Надалі проекти виставляють на голосування. Ті з них, які набирають найбільшу кількість голосів мешканців, дістають фінансування. Усі ці етапи відбуваються відповідно до визначених міською владою параметрів.
Щоб долучитися до формування основних характеристик нового бюджету участі, слід заповнити анкету за посиланням http://bit.ly/anketa_bu. У Фейсбуці активісти створили тематичну групу «Бюджет участі в Івано-Франківську» (fb.com/groups/participatory.budget.IF).
Діяльність здійснюється в рамках проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.
Івано-Франківська область.
Самоврядування
116
116
![Містяни можуть самостійно розподіляти бюджет](http://www.golos.com.ua/images_article/200x200/2018/12/041218/!buobbbll.jpg)
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Верховна Рада України продовжила строк дії воєнного стану в Україні 103
-
2Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства 84
-
3Верховна Рада України продовжила строк проведення загальної мобілізації 82
-
4Про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр» 67
-
5Нову сучасну кухню облаштували у Чернівецькому обласному перинатальному центрі 59