Поголів’я червонокнижного зубра в Буковинських Карпатах збільшилося на дві особини. Щоправда, народилися маленькі волохані у великому вольєрі, адже ще нещодавно на цих тварин масово полювали браконьєри. Дійшло до того, що в буковинських горах залишилося до 30 зубрів. А оскільки самки народжують раз на кілька років, ситуація була критичною.
Зубренята важать під 80 кілограмів і вже добре адаптувалися на Сторожинеччині. Назвали малюків Муркою та Мурчиком, з ними природоохоронці сподіваються на відродження поголів’я цих гарних тварин. Після появи малих зубренят дорослі тварини стали дуже обережними і не відходять від годівниць.
Два роки тому у розплідник завезли ще й п’ятьох дорослих тварин з Вінниччини, які теж швидко призвичаїлися до Карпат. Тварини випасаються самі, але мисливствознавці підгодовують їх сіном, зерном та топінамбуром.
Територію розплідника ретельно охороняють, розуміючи, що тварини, які виросли в неволі, у лісі можуть загинути. Випускатимуть з вольєра лише дворічних зубрів — сильних і швидких.
Оскільки немає приливу свіжої крові, планують наступного року закупити ще десятьох тварин, щоб відродити у Карпатах популяцію цієї величної тварини.
Чернівецька область.
130
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
123 листопада вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які стали жертвами Голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років 142
-
2Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору і штучних голодів 95
-
3Необхідно наблизити національну практику проведення дисциплінарних проваджень до практики і принципів належного урядування ЄС та досвіду міжнародних організацій 88
-
4Олександр Мережко: Ратифікація Договору про дружбу та співробітництво між Україною та Албанією посилює діалог між нашими країнами на найвищому рівні 70
-
5Комітет з питань економічного розвитку провів круглий стіл, присвячений реформі індустріальних парків 53