Луцьк. У місті створено найбільшу в Україні цільнолиту воскову свічку. Її виготовили з бджолиного воску і встановили на Театральному майдані члени «Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан».
Висота виробу — 183 сантиметри, діаметр знизу та зверху — 80 і 24 сантиметри відповідно, вага — 80 кілограмів. Віск для виготовлення найбільшої в Україні свічки, як розповів голова братства Володимир Дмитрук, збирали упродовж року. Зберігатимуть унікальний експонат у музеї братства в селі Баїв Луцького району, що за вісім кілометрів від обласного центру. Щоправда, на Різдвяні свята свічку-рекордистку, а вона зафіксована в Книзі рекордів України, знову запалять на тому ж таки Театральному майдані.
89
![Свічку-царівну встановили на Театральному майдані](http://www.golos.com.ua/img/default_golos.jpg)
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Верховна Рада України продовжила строк дії воєнного стану в Україні 103
-
2Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства 84
-
3Верховна Рада України продовжила строк проведення загальної мобілізації 81
-
4Про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр» 67
-
5Нову сучасну кухню облаштували у Чернівецькому обласному перинатальному центрі 59