Зміна клімату на півдні України лягає важким тягарем на аграріїв. І не тільки тому, що значні кошти їм доводиться витрачати на зрошення та впроваджувати посухостійкі культури — у посівів ще й ворогів побільшало. Так, у деяких районах Херсонщини фахівці з фітосанітарної безпеки фіксують справжнє нашестя на полях мишей. На окремих ділянках зернових їх є вже по три колонії — до тисячі особин на гектар!
— Спалахи чисельності мишовидних гризунів — природний процес. Та якщо раніше це відбувалося раз на п’ять-сім років, то тепер — кожні три роки. Адже внаслідок змін клімату зими у нас стали м’якішими, морози нетривалі, тож умови для розмноження шкідників цілком сприятливі, — пояснює доктор сільськогосподарських наук, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету Михайло Федорчук. — Найгірше, що хижаки в екологічній «піраміді» неспроможні врегулювати чисельність польових мишей — просто їх занадто багато. Тому власникам та орендарям сільськогосподарських угідь слід бути пильними і знищувати «зайд» за допомогою біопрепаратів, дружніх до навколишнього середовища. Вони недешеві, але якщо зекономити на обробці, втрати врожаю можуть бути набагато більшими.
225
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Законопроєкт щодо пріоритетного права деяким категоріям ВПО на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна рекомендовано прийняти в цілому 56
-
217 листопада — Міжнародний день студентів 50
-
3Відстрочка для колишніх цивільних заручників: Омбудсман закликає внести зміни до законодавства 48
-
4Україна вже змінила хід історії 46
-
5Привітання Комітету аграрної та земельної політики з Днем працівників сільського господарства 41