Стосунки між другим і третім поверхами адмінбудівлі на Київському майдані в Луцьку, де розташовані кабінети керівників ОДА і обласної ради, ніколи не були рожевими, але такого конфлікту, як нині, ще не спостерігалося. Днями Волинська облдержадміністрація подала позов до суду щодо скасування рішення облради про ухвалення обласного бюджету на 2019 рік. Депутати, у свою чергу, заявляють, що в разі скасування цього рішення в найбільшому програші опиняться малозабезпечені, місцеві бюджети не отримають цільових субвенцій, а комунальні заклади не матимуть повного фінансування.
«Неріздвяний подарунок зробила виконавча влада мешканцям області. Днями Волинська обласна державна адміністрація подала позов до суду про скасування рішення Волинської обласної ради про обласний бюджет на 2019 рік. Таким чином, посадовці не обмежилися низкою маніпулятивних інформаційних повідомлень та коментарів у соціальних мережах про нібито порушення під час прийняття бюджету представницькою владою в області», — йдеться на офіційному сайті Волинської обласної ради.
Бюджетний процес, на думку облради, депутати провели в рамках чинного законодавства України, регламенту облради сьомого скликання та Бюджетного регламенту. Цього разу облдержадміністрація відмовилася готувати рішення про обласний бюджет після за-твердження його на сесії Волинської облради. Замість державних чиновників цю роботу виконали голова бюджетної комісії та працівники виконавчого апарату обласної ради. Рішення про бюджет було вчасно оприлюднено на офіційному сайті обласної ради.
«Якщо виконання цього рішення буде зупинено, то це унеможливить виконання низки обласних програм, зокрема, йдеться про Регіональну цільову програму соціального захисту населення на 2019—2022 роки, завдяки якій волиняни, які потрапили у складні життєві обставини, не зможуть отримати матеріальну допомогу з депутатського фонду», — стверджують в облраді.
Місцеві бюджети теж не зможуть отримати обласні цільові субвенції на енергозберігаючі заходи, поточні і капітальні ремонти закладів освіти, охорони здоров’я, культури, та інші напрями, що потребують проведення першочергових робіт більш як на 90 об’єктах, за пропозиціями депутатів обласної ради.
Також у повному обсязі не буде профінансовано заклади обласної комунальної власності, зірветься передплата періодичних видань для обласних бібліотек, не буде придбано медичне обладнання та медикаменти для Волинської обласної клінічної лікарні, обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання та онкодиспансеру. З цієї само причини не проведуть ремонт для маленьких волинян у дитячому територіальному медичному об’єднанні.
«Дивно, що обласна державна адміністрація йде на такі непродумані кроки, підводячи найнезахищеніших, адже в найбільшому програші — волиняни, які опинились у складних життєвих обставинах. Швидше за все, перед адміністрацією в передвиборний період стоїть завдання не допомоги волинянам і конструктивної співпраці з обласною радою, а всіма силами сіяння розбрату. Протягом нинішньої каденції обласної ради таке протистояння, ціною життя та здоров’я волинян, спостерігається вперше», — зазначається на сайті облради та наголошується на солідарній відповідальності депутатського корпусу та облдержадміністрації за добробут волинян.
Зазначимо: ситуація ускладнюється ще й тим, що в Луцьку тривалий час відсутній голова облради Ігор Палиця. За його участі, переконані волиняни, налагодити мости порозуміння між гілками влади і загладити конфліктну ситуацію було б легше.
Волинська область.