Обсяг депозитного портфеля банків у національній валюті 2018 року зріс на 10 відсотків — до 539,7 млрд грн. Про це інформує прес-служба НБУ. «У результаті обсяг гривневого депозитного портфеля українців за підсумками року перевищив докризовий рівень, який банківська система мала 2013-го», — наголошується в повідомленні.
Водночас у нацрегулятора вказали, що обсяг доларових депозитів зріс значно скромніше — лише на 1,6 відсотка, до 8,6 млрд. Не виключено, що вкладників не влаштовують надзвичайно низькі відсотки, які нині пропонують українські банки за розміщення депозитів в іноземній валюті. У контексті теми заощаджень цікаво згадати опитування компанії Research&Branding Group, проведене в листопаді минулого року. Воно свідчить, що аж 43 відсотки українців не відкладають гроші і живуть від зарплати до зарплати. Заощадження достатні, щоб прожити від місяця до двох, мають 10 відсотків респондентів, на 3—4 місяці — 8 відсотків, а на термін до півроку — лише 5 відсотків українців.
Тож за який рахунок зафіксовано зростання депозитів? Не виключено, що воно відбулося на тлі зростання доходів населення. Зокрема, за інформацією міністра соціальної політики Андрія Реви, 2018 року середня заробітна плата зросла на 25 відсотків. Щоправда, варто враховувати ще й те, що середньорічна інфляція торік становила 10,9 відсотка.
Економіка
2466
2466
НБУ: Обсяг депозитного портфеля банків у національній валюті 2018 року зріс на 10 відсотків — до 539,7 млрд грн
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1«Недоспівана пісня»: на честь Василя Сліпака у Львівському історичному музеї відкрили виставковий проєкт 65
-
2Прийняли закон щодо пенсійного забезпечення окремих осіб із числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України 65
-
3Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень 64
-
4Міжнародний день солідарності людей 63
-
5Запоріжжя: моя школа – моя фортеця 60