Міністерство юстиції України, Державна служба зайнятості та Державна служба з питань праці підписали днями в столиці меморандуми про співробітництво. Мета співпраці — сприяння зайнятості боржників з виплати аліментів та інших осіб, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду.

В.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, міністр юстиції України Павло Петренко.

Фото Олександра КЛИМЕНКА.

Більше фото тут — www.golos.com.ua

Під час прес-конференції, присвяченої підписанню меморандумів, виступили міністр юстиції України Павло Петренко, заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко та голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.
«Сьогодні ми підписуємо два меморандуми про співпрацю та отримуємо спільно нові інструменти для погашення заборгованості по аліментах», — сказав міністр юстиції України Павло Петренко.
За його словами, нині понад 100 тисяч громадян, в яких є перед своїми дітьми борги зі сплати аліментів, не мають або житла, або роботи, або жодного іншого майна. «Після підписання меморандуму зі службою зайнятості ми будемо обмінюватися інформацією насамперед щодо вакантних позицій по всій країні, а ми знаємо, що нині у багатьох галузях є брак кадрів, і фактично пропонувати боржникам спочатку добровільно працевлаштуватися. Якщо вони не будуть хотіти працювати та отримувати дохід і виконувати свій обов’язок перед дітьми, то через інструмент суспільно корисних робіт ми так само будемо відправляти цих боржників на роботи, щоб вони працювали і погашали борги перед дітьми», — зазначив міністр.
Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко переконана, що підписані документи дадуть змогу налагодити тісні зв’язки трьох відомств не тільки на центральному рівні, а й на регіональному. В усіх органах Держслужби зайнятості буде розміщена інформація про те, як варто діяти боржнику, котрий не має грошей на сплату аліментів, як йому знайти роботу. «Однак ми будемо виконувати не тільки таку інформаційну роботу. Ми також маємо намір вести облік тих осіб, яким ми допомогли знайти роботу і в такий спосіб дали можливість підтримати фінансово власних дітей», — сказала вона.
В.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко зазначив, що ринок праці за останній час значно пожвавився. За його словами, якщо ще два роки тому служба могла запропонувати тільки 30 тисяч вакансій, то вже на-прикінці 2018 року було 130 тисяч. «Я стверджую, що робота в Україні є і достатньо високооплачувана. Єдине, що необхідно, то це мати бажання працювати», — сказав він.
Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега не сумнівається в тому, що така співпраця дасть позитивний результат. «Ми будемо послідовно виконувати ті розпорядження, які було прийнято урядом минулого року, зокрема в частині комплексних заходів щодо зменшення тінізації ринку зайнятості, і будемо виконувати основні завдання державних органів у частині соціальної справедливості і розв’язання тих питань, які є в частині несплати аліментів», — додав він.